+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda ağız yanıklarına ne iyi gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  ağız yanıklarına ne iyi gelir
  ağız yanıklarına ne iyi gelir

  ağız içi yanıkları sarı merhem damak yanıkları damak yanığına ne iyi gelir ağız yanığına ne iyi gelir
  Yarım avuç dövülmüş amberbaris kökü ve yaprakları, üç tu*tam bağ sarmaşığı, ikişer tutam kızılağaç ve çalgıcı otu çiçekleri, bir tutam çitlembik tohumu, ceviz iriliğindeki bal mumu ile birlik*te yarım saat süre ile suda pişirilir. Sıkılarak elde edilen posa mer*hem kıvamına gelinceye kadar dövülmüş amberbaris kökü ilâve edilerek yoğrulur. Hazırlanan merhem zambak yağı ile yumuşa*tıldıktan sonra bir kavanoza konarak serin bir yerde saklanır. Bu merhem, ağız yaralarına ve yanıkları geçiştirmek için kullanılır.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Ağız yaralanmaların tıpta ki adı AFT dir. Bir çoğumuzun mutlaka ağzında yaralar oluşmuştur. Bu yaralar öncelikle yanma hissi verir daha sonraki aşamalarda ise bu yanma ağrıya dönüşür. Ağız yanıkları yediğimiz yiyeceklerden de olabilir. Örneğin çilek, kahve, fıstık, domates ağız yaralarına neden olur. Peki ağız yanıklarını nasıl geçirebiliriz? Evde kolay yöntemlerle doktora gitmeden de tedavi edilebilir.Tuzlu su ile ağızda gargara yapılır.Zeytin yaprağı ağızda çiğnenir.Karadut şurubu ağızda gargara yapılır. Ya da ayvanın kompostosu içilir ve meyvesi yenir.
+ Yorum Gönder


ağız yanığına ne iyi gelir,  damak yanığına ne iyi gelir,  damak yanığı nasıl geçer,  damak yanığı,  damak yanmasına ne iyi gelir,  ağız yanıklarına ne iyi gelir