+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Üst göz kapağına göze kirpik kaçması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Üst göz kapağına göze kirpik kaçması
  Üst göz kapağına göze kirpik kaçması

  Gözde ani acı Görünüşün süratle bozulması Gözün kızarması Herkesin bazen gözüne toz kaçar, genellikle bütün gereken, gözyaşı o parçacığı yıkayıp dışarı atana kadar gözleri kapıştırmaktır. Fakat bunun işe yaramadığını görebilirsiniz veya gözünüze daha ciddi bir şeyin kaçmış olduğunu fark edebilirsiniz.
  Zedelenme konjanktiva ve kornea ile sınırlı olabilir (bunlar en sık görülen zedelenme alanlarıdır) veya göz küresini etkileyebilir. Ağrı ve kızarıklığın devam ettiği zamanlarda görüş kaybı meydana gelmemesini sağlamak için, tedavi bir uzman tarafından yapılmalıdır.

  göze-cisim-kaçması.jpg
  Eğer gözde ani bir acı meydana gelirse ve görmeniz birden bozulursa, gözünüze yabancı bir cisim kaçmış olabilir. Eğer acı şiddetliyse bir hastanenin acil servisine gidin veya göz doktorunuza mümkün olduğu kadar çabuk muayene olmaya çalışın.
  Cismi kendiniz çıkartmaya çalışmayın. Doktorunuz iyi, güçlü bir ışık altında, korneada sıyrık olup olmadığına bakmak için gözünüzü muayene edecektir. Korneanın zedelenmesi çok ıstıraplı olabilir. Acıyı azaltmak için lokal anestezi yapılabilir.
  Eğer yabancı cisim gözün kendisine girmişse röntgen veya CT (bilgisayarlı tomografi) alınabilir. Kaza sırasında neler yapmakta olduğunuz sorularak göze neyin kaçmış olabileceği belirlenmeye çalışılır.
  Gözdeki bir yabancı cisim görüşe ciddi bir tehdit meydana getirebilir. Özellikle eğer cisim gözün kendisine girerse veya korneayı veya merceği tahrip ederse, profesyonel acil müdahale gerekir
 2. Fatma
  Administrator

  En sık karşılaşılan sorunlardan biri göze yabancı cisim kaçmasıdır. Göze kaçan yabancı cisimler genellikle üst göz kapağının iç yü*züne yerleşir. Göze kaçan toz ya da kirpik çıkmıyorsa mutlaka bir sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekir.
 3. Ziyaretçi
  Göz kapagına kiprik kaçması nasıl gider
 4. Fatma
  Administrator
  Göz kapagına kiprik kaçması nasıl gider
  Bir kaç defa gözünüzü kırpıştırın. Kirpik aşağı gelecektir daha sonra temiz bir tülbent veya peçete yardımıyla alabilirsiniz.

+ Yorum Gönder


göze kirpik kaçması,  rüyada göze kirpik kaçması,  rüyada gözüne kirpik kaçması,  kirpiğin göze kaçması,  göz kapağına kirpik kaçması,  rüyada gözüne kirpik kaçmak