+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Sigara ve alkol ile mücadele eden kurumlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Sigara ve alkol ile mücadele eden kurumlar
  Sigara ve alkol ile mücadele eden kurumlar

  Yeşilay, sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu alışkanlıklar ile mücadele eden ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkımızın ve bilhassa gençlerimizin korunması için yaptığı çalışmalarla kamuya hizmet veren, bu sebeple de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir kurumdur. Kamuya Yararlı Cemiyetler, çalışmaları memleket çapında faydalı olan, ülke ve toplum menfaatine hizmet eden cemiyetlerdir. Yeşilay, 19 Eylül 1934 tarihinde toplanan Bakanlar Kurulu tarafından aynı tarih ve 2-1288 sayılı alınan karar ile kamuya yararlı cemiyetler arasına alınmıştır.
  Aynı zamanda Yeşilay, gönüllü (amatör) bir halk kuruluşu ve genel yapısı ile bir dokümantasyon ve arşiv merkezidir. Dokümantasyon; kendi konularında belge, bilgi ve haber toplama ve değerlendirme işlemleridir. Arşiv ise; bu belge ve haberlerin değerlendirilmeleri ile birlikte tasnif edilerek saklandığı yer demektir. İşte bu işlemle elde edilen bilgileri, hazırladığı dokümanlarla (bülten, broşür, kitap, kaset, bildiri, afiş, yazılı başvuru, rapor vb. gibi) kamuya, ilgili makam ve kuruluşlara sunar. Bununla insanımıza ve yetkili özel ve resmî kuruluşlara gerekli olan önlemlerin alınması için uyarı ve önerilerde bulunur.

  Sigara ve alkol ile mücadele eden kurumlar.jpg
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Sigara alkol gibi maddeler sağlığımız için çok tehlikeli ve bağımlılık yapan maddelerdir. Bu tür maddeler bizi ölüme kadar yolu vardır. Bu tür maddeler kanser yapabilecek güçtedir.
+ Yorum Gönder


alkolle mücadele eden kurumlar,  sigara alkol uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklarla mücadele eden kurum,  sigara ile mücadele eden kurumlar,  sigara ile mücadele eden kuruluşlar,  sigara alkol ve uyuşturucuyla mücadele eden kuruluşlar,  sigara alkol ve uyuşturucu ile mücadele eden kuruluşlar