+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Unutkanlık Nasıl Geçer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Unutkanlık Nasıl Geçer

  Unutkanlık Nasıl Geçer hakkında genel bilgiler;

  Unutkanlık Nasıl Geçer? – Her meyvenin ve sebzenin vücut açısından bir faydası vardır. Havucun, elmanın, narın, kaysının
  Sebze ve meyveler içinde havuca ayrıcalık kazandıran birkaç özelliğini söyleyelim;
  Çok çabuk mu unutuyorsunuz? Unutkanlığınız mı başladı? Havucun taze sıkılmış suyunu kür olarak uyguladığınızda, unutkanlığınızın ortadan kalktığını aynı zamanda algılama gücünüzdeki artışı gözlemleyebilirsiniz.


  Havuç kürü unutkanlığın yanında;
  -Erken bunama (demans)
  -Alzheimer
  -Kalp krizi
  -Deri ve akciğer kanseri
  -Kronik baş ağrısına karşı da önleyicidir. Unutulmamalıdır ki, sonradan kazanılmış hiçbir hastalık çaresiz değildir. Sonradan kazanılmış olan hastalıkların hemen hemen tamamı önlenebilir. Önlemek ve korunmak insanın kendi elindedir.
  Tavşanlar çok hızlı çoğalan hayvanlardır. Bu hayvanların çok hızlı çoğalmalarının arkasındaki etken kendisiyle özdeşleşen bitkidir ve bu da havuçtur. Havuç aynı zamanda cinsel gücü artıran bir sebzedir. Tavşanın havucu severek tükettiğini hemen herkes bilir. Ancak, havucun cinsel arzuyu tetikleyen özelliğinin olabileceğini düşünmek kimsenin aklına gelmezdi.
  Son birkaç yıldan bu yana yapılan araştırmalar havucun hem düşünme gücünü artırdığını hem de iktidarsızlığa karşı önleyici güç olduğunu ortaya koymaya başlamıştır. Havuç, cinsel dürtüyü de artırma özelliğine sahiptir.


  Havuç kürünü aşağıda önerdiğim şekilde uygularsanız, cinsel gücünüzdeki artışı kısa zamanda fark edersiniz. Aynı zamanda unutkanlığa karşı muhteşem bir silah oluşturmaktadır. Unutkanlık şikâyetiniz var ise, taze sıkılmış havuç suyu kürü bu anlamda çok iyi bir yardımcıdır.
  Havucun içerdiği falcarinol etkin maddesinin iki önemli etkisi vardır. Tıp dili ile söylemek gerekirse, falcarinol maddesi anti-neoplastik özelliği olan etkin bir maddedir. Bu bakımdan havuç kansere karşı önleyicidir. İkincisi ise bu etkin maddenin antitümör etki göstermesidir.
  Yemeklerinizde veya salatanızda tercihli olarak kullanacağınız havuç bir beslenme şeklidir. Eğer onun tedavi veya önleyici gücünden faydalanmak istiyorsanız, mutlaka kürünü uygulamanız gerekir. Havuç, özellikle deri ve akciğer kanserine karşı mükemmel bir önleyicidir. Prostat, pankreas veya meme kanserine karşı bu önleyici gücü yok denecek azdır. Bir bitkinin kansere karşı önleyici gücünden bahsediliyor ise, mutlaka hangi kanser türüne karşı etkili olduğu sorulmalı ve öğrenilmelidir.
  Havucun en çok neye yaradığını kime sorarsanız sorun, hemen gözlere iyi geldiği cevabını alırsınız. Yalız göze iyi geleilmesi içi içerdiği A vitaminini vucudumuza kazandırmamız gerekir.


  İçerdiği A vitaminini büyük bir oranda vücudumuza kazandırmak istiyorsak, bu taktirde bir bardak havuç suyunun içerisine iki-üç damla sıvı yağ damlatmamız gerekir. Damlatılan bu sıvı yağ havucun içerdiği A vitamininin çok daha büyük oranda vücudumuz tarafından emilmesini sağlayacaktır. Avrupa’nın bazı şehirlerinde taze meyve suyu satan dükkânlarda havuç suyu sipariş ettiğiniz zaman, “birkaç damla sıvı yağ damlatalım mı?”diye sorarlar.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Unutkanlığın tedavisi

  Herhangi bir hastalığa bağlı olmayan unutkanlığın tedavisinde aşağıdaki reçete uygulanır.

  Tedavi için gerekli malzeme : Günlük, çekirdeksiz kuru üzüm.
  Hazırlanışı : Ayda 3 gün arka arkaya, 3 gram günlük ile birlikte 10 tane çekirdeksiz kuru üzüm yenir. Bu işlem her ay aynı şekilde tekrarlanır.
+ Yorum Gönder