+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Basur kanaması nasıl durdurulur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Basur kanaması nasıl durdurulur
  Basur kanaması durdurulması hakkında


  Makattan gelen kanamalarda en sık rastlanan basur kanamalarıdır.Makat bölgesindeki damarların genişlemesi sonucu olan kanamalardır.Dışkı üzerinde parlak kırmızı kan ve ağrıbas ur belirtileri arasındadır.Öncelikle makatta kanaması olan hastaların eczaneye ya da yakınlarına sormak yerine doktora başvurmaları gerekir.Kesin tanı sonucunda verilen ilaçlarla hem ağrılarınızdan hem de kanamadan kurtulabilirsiniz.
  basur kanamalarını durdurmak için bitkisel tedavi yöntemleri önerebiliriz.Ardıç yağını pamuk yardımı ile basur memelerinin üzerine sürerek rahatlama sağlayabilirsiniz.Eşit miktarlarda günlük,sarısabır,narçiçeği ve iki kardeşkanı toz halinde karıştırılarak gazlı bez yardımı ile basur üzerine koyulabilir.
  on beş gr salatalık çekirdeği ezilerek içilir ise kanamayı hemen durduracaktır.basur hastalığıve ağrılı kanamalar için çok faydalı olan patlıcan kürünü yapabilirsiniz.Günde üç öğün yemeklerden 15 dakika önce yani aç karnına bir yemek kaşığı dereotu yiyerek üzerine biraz su içilir,bu kürü bir ay aralıksız yaparsanız. 2. Zarafet
  Üye

  Basur dediğimiz yapı vücutta normalde bulunan bir oluşumdur. Basurun nedenlerin başında aşırı şişmanlık geliyor. Özelikle sürekli oturanlarda basur oluşma oranı daha yüksektir. Basurdan kurtulmanın doğal yollarıda var Örnein patlıcan sapını kaynatıp suyunu içmek basura iyi gelir.
 3. Ziyaretçi
  40 yıllık homoroid hastasıyım ,ameliyat olmadım ,çeşitli bitkiselilaçları , tedavileri kendim yaparak uyguluyorum en son bulduğum çok önemli bir tedavi şeklini paylaşmam lazım,bunun acısını ben çok iyi bilirim,duanızdan başka bir şey istemem ,kanamalarım çoktu ve ne yaptımsa durduramadım, bir tv de elma sirkesini makata kompres yapmamızı söylüyordu,denedim fakat durmadı ,tesadüf azar azar içtim ,allaha şükür kanamam durdu şimdilik ,şunu bilin bir çok denemelerime rağmen şişlikleri kurutamadım.diğer bir ilacım saf zeytinyağını içine bir diş sarımsak ve içilmesi için az limon ,her gün içilmesi gerekir,dilinizi çukur yaparak içiniz üzerine hemen su ile gönderin midenize şimdilik bu kadar hepinize allah şifalar versin.
+ Yorum Gönder


basur kanaması nasıl durdurulur,  hemoroid kanaması nasıl durdurulur,  basur kanaması,  hemoroid kanaması nasıl durur,  basur kanaması nasıl geçer,  basur kanaması nasıl durur