+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Ayak mantarı için bitkisel çözüm Konusunu Okuyorsunuz..
 1. sen_AY
  Devamlı Üye

  Ayak mantarı için bitkisel çözüm
  Ayak mantarı için bitkisel çözüm..

  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ayak mantarı tedavisi için civanperçemi kürünü öneriyor. Ayak mantarına ne iyi gelir bitkisel çözüm olacak olan bu bitki kürü ile siz de mantar rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, civanperçemi kürünün düzenli kullanılması sonucunda mantar hastalığının tamamen iyileşeceğini belirtti.

  bitkisel ayak mantarı nasıl geçer

  Malzemeler

  - 4-5 yemek kaşığı civanperçemi
  - 1 kahve fincanı klorsuz su.

  ayak mantarı için kür : 1 kahve fincanı kaynamakta olan klorsuz suyun içine 4-5 kaşık civanperçemi yada aynı safa bitkilerinden birinden koyun. 4-5 dakika kısık ateşte kaynatın. Lapa halinde mantarın üzerine yayın ve üzerini sarın. Sabaha kadar bu şekilde bırakın. Bu uygulamayı bir kaç gün devam ettirin. Mantarınız geçecektir. Uygulayacağınız bütün kürler için kullanacağınız bitkilerin taze yani o yılın bitkisi olduğundan emin olun. bu tip bitkilerin raf ömrü en fazla bir yıldır. Daha eski yıllarda toplanmış bitkilerle oluşturacağınız kürün faydası olmaz. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İnsanlarda ayaklarında çıkan mantar kişinin hem canını yakmakta hemde estetik güzelliğini bozmaktadır. doktorlar tarafından ilaç tavsiye edilse de daha doğal bitkisel tedavi yöntemleri vardır. bu bitkisel yöntemlerden biride dut , portakal kabuğu ve ceviz yaprağı kullanmaktır.
+ Yorum Gönder