+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Cilt Kanseri Deri Kanseri Nedenleri Ve Tedavileri Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Cilt Kanseri Deri Kanseri Nedenleri Ve Tedavileri Hakkında Bilgi
  Cilt Kanseri Deri Kanseri Nedenleri Ve Tedavileri Nelerdir

  Cilt Kanseri Deri Kanseri Nedenleri Ve Tedavileri Hakkında Bilgi1.jpg.


  Dünyadaki en yaygın kanser tiplerinden bir taneside der kanseridir. Deri kanseri her ne kadar vücudun her bölgesinde olabilse de en fazla yüz, kafa ve boyun bölgesinde görülür. Deri kanseri olmamak için, ve deri kanseri olanlar güneş ışınlarına çok fazla mağruz kalmamalılar. Bu yazımızda sizleri bilgilendirmek adına, deri kanseri nedenlerine ve tedavisine deyiniyoruz…

  Deri Kanseri Belirtileri deri üzerindeki şişlik veya uzun süredir iyileşmeyen yaralar şeklinde başlayabilir. Vücudunuzdaki lekelerin, çil ve benlerin şekil, renk ve boyutlarındaki değişiklikler de yakından izlenmelidir. Bu değişiklikleri fark edebilmek için vücudunuzu iyi tanımalı ve düzenli olarak tepeden tırnağa kontrol etmelisiniz. Cilt Kanserinin Belirtileri görüldüğü takdirde ihmal edilmemelidir, çünkü Deri Kanseri Erken Tedavi edildiği takdirde iyileşme oranı yüksektir.

  Deri Kanserinin Nedenleri arasında ilk sırayı ultraviyole güneş ışığına fazlaca maruz kalmak alır. Bunun yanında X ışınına sürekli maruz kalmak, kömür ve arsenik gibi maddelerle uzun süreli temas ve genetik yatkınlık Deri Kanserine yakalanma riskini arttırır.

  Deri Kanserine yakalanma riski açık renkli ve kolay kızaran bir tene sahip olan, gözleri ve saçları açık renkli, açık havada doğrudan güneş ışığına fazlaca maruz kalan, ailesinde Deri Kanseri vakası görülmüş olan, Ekvatora yakın ya da yüksek kesimlerde yaşayan ve derisinde fazla miktarda çil ve ben bulunan kişilerde daha fazladır.

  Deri Kanseri Tedavisi kanserli dokunun cerrahi müdahale ile alınması şeklinde yapılır. Tedavide erken teşhis önemlidir.

  Deri Kanserinden Korunmak için cilt özellikle ultraviyole güneş ışınlarından korunmalıdır. Bunun için özellikle güneşli havalarda güneş ışınlarının doğrudan temasını önlemek için açık renkli, uzun ve bol giysiler giyilmeli ve uzun süre güneş altında kalınmamalıdır.


 2. Zarafet
  Üye

  En sık rastlanan Kanser çeşididir ve genellikle vücudun boyun-baş bölgesinde görülür. Cilt kanserinden korunmanın yolu öncelikle direk güneş ışınlarına maruz kalmamalıyız. Güneş koruyucu kremler ve giysiler seçmeliyiz.
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  cilt kanserine en çok zarar veren sigara alkol gibi maddelerdir ve bu tür zararlardan korunmak için sağlığımıza dikkat etmemiz lazım her zaman hijyenik olmamız gerekir.
+ Yorum Gönder


cilt kanseri,  deri kanseri ,  cilt kanseri belirtileri