+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda İnsanın Midesi Neden Bulanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İnsanın Midesi Neden Bulanır
  İnsanın midesi neden bulanır kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Midesi Neden Bulanır hakkında bilgi

  Karının etrafında bulunan kasların kuvvetli kasılmasından dolayı mide boşalır yani kusmak denilen olay meydana gelır sürekli kusacakmış gibi hissetmekte mide bulantısıdır. Genellikle nedeni vıral gastroenterit dedigimiz sindirim sisteminin iltihaplanmasıdır ve bir kaç kusma nöbetinden sonra kendi kendine geçer bu dönemde genelde ishalde olduğu için su kaybını önlemek gerekir.

  Gıda zehirlenmeleride en önemli ikinci nedenidir yediğiniz bir besine önceden bakteri bulaşmış ve bozuk bir hale gelmiştir. Böyle zamanlarda da bir kaç kusma nöbeti geçirebilirsiniz kendinizi katı yiyecek yemeğe hazır hissettiğinizde nişastalı yiyecekler yiyin yağlı ve süt ürünlerinden kaçının.

  Psikolojik nedenlere bağlı mide bulantıları ve gastroentrolojik rahatsızlıklara bağlı mide bulantıları için gerekli ilaçlar uzman psikiyatrist ve gastroentroloji uzmanları tarafından verilir.

  Araç tutmasına bağlı mide bulantıları için de reçetesiz satılan mide bulantısı ilaçlarını kullanabilirsınız sürücü iseniz kesinlikle bu ilaçları kullanmayın.

  Bir de hamile bayanların mide bulantıları hamileliğin doğal seyri içinde bir olaydır.


 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsan midesi sindirim sistemi için çok önemli bir role sahip olan bir iç organımızdır. insan hastalandığı zaman yada yediği bir şey ona dokunduğu zaman kişinin midesinde bir bulanma meydana gelmektedir. bazı durumlarda normal olsa da her ihtimale karşı bir doktora görünmek iyidir.
 4. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  insanin midesi bir çok nedenden bulanır bazen yemek yüzünden koku yüzünden hamilelik döneminden

+ Yorum Gönder