+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Kronik öksürük Neden Olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kronik öksürük Neden Olur
  Kronik öksürük neden olur kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Kronik Öksürük Neden Olur Hakkında Bilgi

  Nadir öksürükler doğaldır - akciğerlerinizi temizler ve enfeksiyon oluşumunu önler. Ama uzun süren öksürüklerin altında yatan başka nedenler olabilir. Örneğin:
  Burun arkası akıntılar. Sinüsleriniz ve burnunuz çok fazla mukus ürettiğinde, mukusun bir kısmı boğazınıza indiği için öksürtebilir.
  Astım. Astım bazlı öksürükler her mevsimde gelir gider. Üst solunum yolu enfeksiyonu oluştuktan veya kimyasal bir maddeye veya soğuğa maruz kalındıktan sonra bir anda kötüleşebilir. Bu tip astımlara hiperaktif havayolu hastalığı da denir.
  Reflü. Bu yaygın durum, mide asitinizin yemek borusuna çıkmasıyla oluşur. Bu rahatsızlık kronik öksürüğe neden olabilir.
  Enfeksiyonlar. Soğuk algınlığı, grip, zatürre ve tüm üst solunum yolu enfeksiyonlarında uzun süren öksürükler ortaya çıkabilir.
  Tansiyon hapları. ACE inhibitörleri olarak adlandırılan ilaçların - kalp yemezliği ve yüksek kan basıncı için verilen ilaçların bir kısmı bu gruba dahildir - bazı insanlarda kronik öksürüğe sebep olduğu görülmüştür.
  Kronik bronşitler. İltihaplanan bronşlar, tıkanıklıklara, nefes darlığına, hırıltılı öksürüklere ve koyu renkli balgamlara neden olur. Kronik bronşit hastalarının büyük bölümünü sigara tiryakileri oluşturur.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların sürekli değilde ara ara öksürmeleri normaldir. bu akciğerin kendini temizlediği anlamına da gelmektedir. bunun dışın da sürekli olarak öksürmeleri normal değildir. bu bazı hastalıkların belirtisi şeklindedir.
+ Yorum Gönder