+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Devam Eden öksürük Nasıl Tedavi Edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Devam Eden öksürük Nasıl Tedavi Edilir
  Devam eden öksürük nasıl tedavi edilir kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Devam Eden öksürük Nasıl Tedavi Edilir Hakkında Bilgi

  Devam eden öksürüğün nedeni eğer bir sinuzit ise, akıntıyı azaltıp antibiyotik tedavisi ile tedavi ederiz. Eğer bunun nedeni bir kronik bronşit ise, kronik bronşit’te mutlak bu sekresyonu ortadan çıkartıcak söktürücü ilaçlara, antibiyotiklere ve bronşlarda daralmayı ortadan kaldıraçak inhelallere ihtiyaç duyarız.

  Bunun nedeni sigara ise sigaralı ortamdan uzak durmak en önemli tedavidir. Yine bol sıvı almak uzamış öksürüğün en önemli tedavilerinden bir tanesidir. Çünkü zorlanarak çıkarmış olduğunuz balgamı su en güzel çözüp çıkmasını kolaylaştıracaktır. Uzamış öksürüğün nedeni tüberküloz ise tüberküloz tedavisi ayrı bir tedavi sistemidir 6 aylık tedavi süresi vardır. Bu eğer bir kötü hastalıktan kaynaklanıyorsa, öncelikle hastalığı tespit etmek bu hastalığa neden olan şey bir akçiker kanseri ise evrelemek hangi evrede olduğunu tespit etmek sonra gerekirse ameliyat veya bazı kemoterapi dediğimiz ilaç tedavileri uygulamak gerek. Öksürüğün uzamasının diğer nedenlerinden biri basit kullanılmış bir ilaç ise ilaçtan uzak durmak tedavi prensibidir. Viral veya bakteriyel bronşit ise öksürüğünüzün sebebi virüse yönelik anti viral tedaviler veya bakteriye yönelik anti bakteriyel antibiyotik tedavileri yeterli olucaktır. Bunlarda semtonları rahatlatmak çok önemli çünkü hasta o sırada gerçekten şiddetli ağrılar, sökmekte zorluk çektiği balgam ateş gibi ağrılar eşlike diyor ola bilir onlara yönelikte destek verici tedaviler uygulana bilir.

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Öksürük insan hayatını olumsuz etkileyen hastalıkların başında gelmektedir. Öksürük soğuk algınlığına bağlı nedenler yüzünden ortaya çıktığı gibi sigara içme yada astım nedeni ile de görülebilmektedir. Ayrıca verem gibi hastalıklarda öksürüğe neden olmaktadır. Öksürük problemi olanlar sağlıklarını ihmal etmemeli ve sorunları için mutlaka doktora gitmelidirler.
+ Yorum Gönder