+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Sabahları Balgam çıkarmak Neden Olabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sabahları Balgam çıkarmak Neden Olabilir
  Sabahları balgam çıkarmak neden olabilir kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Sabahları Balgam çıkarmak Neden Olabilir Hakkında Bilgi

  Sabah uyandığınız zaman siyah ya da gri renkte balgam çıkartıyorsanız, bunun sebebi hava kirliliğidir. Kirli havada bulunduğunuz zaman ya da kömür tozunun bulunduğu bir ortamda olduğunuzda sabahları siyah ve gri renkte balgam çıkartabilirsiniz.

  Eğer ki sabahları çıkarttığınız balgam kırmızı renkte yani kanlı ise, bunun sebebi akciğerlerde husule gelen bir salık sorunu olabilir. Ciddi bir durum olabileceği için uzun süredir devam eden bu sorun karşısında uzman bir hekime gitmelisiniz.

  Sabahları çıkartılan balgamın rengi sarı ise, kronik bronşit, zatürre ya da tüberküloz gibi hastalıklar olabilir. Ayrıca şeffaf renkte sabahları balgam çıkartmanın nedeni de, tipik bir astım hastalığının göstergesidir. Astım hastalığına bağlı olan şeffaf balgam aynı zamanda yapışkan bir özelliktedir.


 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sabahları balgam atmanızın bir çok nedeni olabilmektedir. diyelim ki sabahları kalktınız ve siyah yada gri renklerinde balgam attınız. bu renkte balgam atmanızın sebebi hava kirliliğidir. eğer kirli bir hava veya kömürden kaynaklanan bir hava kirliliğine maruz kaldıysanız balgamınızın rengi siyah veya gri olacaktır.
 4. Ziyaretçi
  Ne kirli havadayim ne de maden iscisiyim. Ögrenciyim 6yildir cigarello- sigara- puro- nargile, duman cikaran her seyi ictim. Siyah- kahve arasi gidip gelen balgam cikariyorum ve bu 1seneyi de gecti. Endiselenmemek icin bi sigara icip geliyorum,
  niot: copy paste haber yiter

+ Yorum Gönder