+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Astım Tedavisi Için Ne Tür Cihazlar Kullanılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Astım Tedavisi Için Ne Tür Cihazlar Kullanılır
  Astım tedavisi için ne tür cihazlar kullanılır kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Astım Tedavisi Için Ne Tür Cihazlar Kullanılır Hakkında Bilgi

  Astım cihazların tedavisinde astım için kullanılan ilaçların akciğere ve bronşlara ulaşmasını sağlayıcı araçlar ve cihazlar kullanılmaktadır. Örneğin 3 yaşın altındaki çocuklarda ilaçların akciğer ve bronşlara inmesini garanti edecek “rebulizatör” denilen elektrikli kompresörlü cihazlar kullanılmaktadır.

  İlaç buhar haline getirilip maskeyle ilacın çocuğun akciğerlerine inmesini sağlamak mümkün olmaktadır. Yine atak geçiren bir hasta için de rebulizasyon yöntemi ilacın buharla hastanın akciğerlerine inmesini kolaylaştırmak için kullanılarak garanti sağlanır.

  Koruyucu tedavi olarak ise çocuklarda maskeli küçük odacıkların kullanılması önerilir. 8-9 yaşındaki çocukların aktif olarak içine çekebileceği toz şeklinde ilacın saklandığı cihazlar vardır. Erişkinlerde ise toz şeklinde ambalajlanmış farklı görünümde, mekanizmalarda kullanılan ilaçlar vardır.

  1).Aerochamber ve benzeri ilaç hazneleri
  2).Nebülizörler
  3).Kuru toz inhalerler (Turbohaler, Diskus, Aerolyzer vb) dir.


 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Astım hastalığı her yaş grubunda rastlanabilinen bir hastalıktır. bu yüzden astım hastalığının yaşlara göre farklı tedavi şekilleri vardır. örneği iki üç yaşlarında astım olan bir çocuk rebulizatör denilen aletle tedavi adilmektedir.
+ Yorum Gönder