+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Kimlerde Akciğer Embolisine Daha Sık Rastlanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kimlerde Akciğer Embolisine Daha Sık Rastlanır
  Kimlerde akciğer embolisine daha sık rastlanır kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Kimlerde Akciğer Embolisine Daha Sık Rastlanır Hakkında Bilgi

  Akciğer embolisi için çok uzun yıllardır bir takım risk faktörleri ve risk oluşturan hastalıklar tanımlanmıştır. Örneğin ameliyat sonrası yatakta uzun süre kalan hastalarda, felç, inme geçiren hastalarda, yatalak hastalarda uzun süreli hareketsizliğe bağlı kanın damarlar içerisinde pıhtılaşması durumu ortaya çıkabilir. Bunların yanı sıra yine genetik olarak pıhtılaşma potansiyelleri bulunan insanlarda akciğer embolisi ortaya çıkabilir. Kanser hastaları, gebeler, doğum kontrol ilacı kullananlar, böbrek hastaları akciğer embolisi geçirmeye meyilli hastalardır. Özellikle ortopedik ameliyat geçiren ve uzun sür yatağa bağlı olan hastalarda görülür.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Akciğer embolisi hastalığı kişilerde meydana akciğer atardamarında meydana gelen tıkanıklıklar neden olmaktadır. bu hastalık genetik olarak , gebe insanlarda , kanser insanlarda , doğum kontrol hapı kullanan kişilerde ve son olarak böbrek hastalarında görülmektedir.
+ Yorum Gönder