+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Kalpte Ritim Bozukluğu Hangi Hastalıkların Habercisidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kalpte Ritim Bozukluğu Hangi Hastalıkların Habercisidir
  Kalpte ritim bozukluğu hangi hastalıkların habercisidir kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Kalpte Ritim Bozukluğu Hangi Hastalıkların Habercisidir Hakkında Bilgi

  Kalbin tüm hastalıkları ritim bozukluğuna neden olabilir.
  Bunların başında tabi ki kalp, damar hastalıkları gelmektedir. Eğer bir kişinin kalp damarlarında darlık, tıkanıklık, kalp krizi gibi hadiseler varsa bu kişilerde ritim bozukluğu sıklıkla görülebilir.

  ritim.jpg

  Bunun haricinde kalbin damarlarını değilde kalp kapaklarını tutan miyopati türü hastalıklar vardır. Bunlarda da ritim bozukluğu çok görülür. Ayrıca ülkemizde sık görülen çocukluk yaşta geçirilen romatizmaların kalp kapaklarına vurması neticesinde oluşan kalp damar hastalıklarında da ritim bozuklukları görülebilir. Kalp ameliyatı geçirenlerde işlemden sonraki günlerde ritim bozukluğu olabilir. Tiroid hastalığı ve hormonel hastalıklar da ritim bozukluğuna sebep olabilir.

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Kalp ritim bozukluğu damar tıkanıklığı yada damar darlığı sorunu varsa ritim bozukluğuna neden olacaktır. Bu nedenle ritim bozukluğu tedavisi görmesi gereken kişilerin öncelikle neden ritim bozukluğu sorunu yaşadıklarına bakılması gerekmektedir. Kalp kapakçıklarında sorun olması ritim bozukluğuna neden olmaktadır. Kalp ritim bozukluğu bazen hormonalde olabilmektedir.
+ Yorum Gönder


kalpte ritim bozukluğu hangi hastalıkların habercisidir,  b.a.t.nedir