+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Yapay Kalp Implantasyonu Kalp Nakline Alternatif Bir Tedavi Yöntemi Midir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yapay Kalp Implantasyonu Kalp Nakline Alternatif Bir Tedavi Yöntemi Midir
  Yapay kalp implantasyonu kalp nakline alternatif bir tedavi yöntemi midir kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Yapay Kalp Implantasyonu Hakkında Bilgi

  Yapay kalpler iki bölümde incelenmektedir. Bunlardan bir tanesi total yapay kalp yani hastanın kalbinin çıkarılıp yerine tamami ile otomatik elektronik bir kalp sistemi yerleştirilmesidir.
  Dünyada bu tarz ameliyatı gerçekleştiren iki tane makine söz konusudur. Bunlarla da son derece başarılı sonuçlar alınmaktadır ama hastaların büyük bir kısmında buna gerek kalmamaktadır yani hastanın kalbi çıkarılmadan sadece kalbin çalışmayan ana bölgesi olana sol ventikülörün desteklenebileceği destek pompaları yerleştirilir. Bu sistem Yeditepe Üniversitesi’nde kullanılmaktadır ve başarı oranları yüksektir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların çoğu doğuştan kalp yetmezliği ile doğarken çoğu ise belirli hastalıkları geçirdikten sonra kalp yetmezliği yaşamaktadırlar. kalp yetmezliği olan her insana kalp bulunmadığı için geçici bir çözüm olan yapay kalp tedavisi uygulanmaktadır. bu tedavi sadece belli bir zamana kadar işe yarayabilir.
+ Yorum Gönder