+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Burun Kuruluğu Tedavi Edilmezse Ne Tür Sorunlara Yol Açar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Burun Kuruluğu Tedavi Edilmezse Ne Tür Sorunlara Yol Açar
  Burun kuruluğu tedavi edilmezse ne tür sorunlara yol açab kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Burun Kuruluğu Tedavi Edilmezse Ne Tür Sorunlara Yol Açabilmektedir

  Burun kuruluğunun tedavi edilmediği durumlardan öte burun kuruluğuna sebep olan hastalığın tedavi edilmemesi durumunda ortaya çıkan sorunları konuşmak gerekir. Bunlar tabi ki çok çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilirler. Ancak burun kuruluğunun kendisi de bir takım sorunlara yol açar. Burundan geçen havanın burun içindeki yayılımına etki edebilir. Burun tıkanıklığına sebep olduğu için geceleri özellikle ağzı açık uyuma durumu görülebilir. Bu nedenle akciğere giden nemlendirilmesindeki ve ısıtılmasındaki fonksiyonlarda bozulmaya yol açar. Bu durum daha ileriki aşamalarda horlamaya ve baka problemlere yol açabilir. Burun kuruluğu uzun süre tedavi edilmezse içeride biriken kabuklar nedeniyle burun içerisine giren havanın filtrelenmesi vede akışı bozulabilir. Bu kabuklar aynı zamanda bir enfeksiyon odağıdır. Dolayısıyla daha ileriki aşamalarda burun içi enfeksiyonları oluşabilir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların burunlarına dıştan veya içten yaptıkları bütün müdahaleler insanların burunlarında kuruluğa neden olmaktadır. insanlarda meydana gelen burun kuruluğunun tedavi edilmemesi insanlarda çeşitli sorunlara neden olur. örneğin burundan alınan hava temizlenmediği için insanların hastalanmasına neden olur.
+ Yorum Gönder


burun kuruluğu tedavi edilmezse