+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Burun Kanaması Durduktan Sonra Nelere Dikkat Edelim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Burun Kanaması Durduktan Sonra Nelere Dikkat Edelim
  Burun kanaması durduktan sonra nelere dikkat edelim kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Burun Kanaması Durduktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir

  Burun kanamasını durduran mekanizma orada bir pıhtı oluşumunu sağlamaktadır. Dolayısıyla pıhtı oluştuktan sonra o bölgenin tamamen kapanması için bir kaç gün gereklidir. Kanama durduktan sonra bir kaç gün boyunca kişi burnuna çok temas edip, karıştırmamalıdır bu burunun tekrar kanamasına neden olabilir. Kişi kanama durduktan sonra bir kaç gün boyunca sıcaktan uzak durmalıdır. Eğer aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar alınıyorsa bunların alımına ara verilmelidir. Yapılacak şey 2-3 gün boyunca yeni kanama varmış gibi buruna dikkat etmek, nemlendirmek, sıcaktan uzak tutmak,başı yatırmamak, başı yüksek yatırmak gerekir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların burunları yere kanamaz. her gerçekleşen burun kanamalarının bir nedeni vardır. bu yüzden burun kanamalarını tedavi ederken önce ne için kanadığı öğrenilir daha sonra tedavi ona göre gerçekleşir. insanların burunları kanayıp kanama dursa bile yapılması gereken ilk şey doktora gitmektir.
+ Yorum Gönder


burun kanaması durduktan sonra nelere dikkat edelim