+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Osteopatik Tedavi Ne Demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Osteopatik Tedavi Ne Demek
  Osteopatik Tedavi Ne Demek kısaca açıkla 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye


  Osteopatik Tedavi Ne Demek Ve Hakkında Yazı
  Osteopati anatomi ve fizyolojiye bağlı kalmak suretiyle tıbbın sağladığı tüm imkanlardan yararlanarak uygulamalarını gerçekleştirir.
  Biyomekanik prensipler üzerine kurulu teknikler ve elle uygulanan bir doğal tedavi türü olan osteopati sadece adale ve kemik sorunlarında değil, aynı zamanda vücudun diğer işlevsel (fonksiyonel) düzensizliklerinde de uygulanıyor.
  İnceleme sonucu osteopatın vereceği tedavi parietal sistemi, kan dolaşımını, organları, faysal sistemi, dolaşım sistemini ve sinir sistemini de göz önünde tutacak nitelikte oluyor. Bütün vücudu ve vücuttaki değişik sistemleri içine alacak şekilde bir yaklaşım gösteriyor.

  Osteopat elle uyguladığı tekniklerin yanı sıra kişiye vücudunu nasıl kullanması gerektiği, sorunlarının nedenleri, bu sorunları ortadan kaldıracak öneriler ve günlük hayatında uygulaması gereken egzersizler konusunda da açıklamalarda bulunuyor.

  Bugünkü yaşam temposu ve şekli gelişmiş ülkelerde bel ve boyun ağrısını rahatsızlıklar listesinin en başına getiriyor. Osteopatinin bilgisayar önünde uzun saatler geçiren büyük bir kitlenin yer aldığı Batı Avrupa ülkelerinde çok yaygın bir doğal tedavi haline gelmiş olması şaşırtıcı değil. Bugün Türkiye'de de çok yaygın olmasa da osteopati uygulanıyor.

+ Yorum Gönder