+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Faranjit hastası ne yemeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Faranjit hastası ne yemeli
  faranjit hastası ne yemeli kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Faranjit Hastaları Nasıl Beslenmeli

  Farenjit için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

  - Uykusuz kalmamak , yorgun düşülmemeli.

  - Yatmadan ağız gargarasıyla temizlik yapmak dişleri fırcalayarak agızda bakteri oluşturacak yemek artıklarını siş aralıklarından temizlemek.

  - Gece uyuduğunuz odada kalorifer varsa, odayı mutlaka nemlendirin, kalorifer peteğine su askısı takın, odanın nemli durmasını sağlayın.

  - Sigara ve alkol almamak , Koyu çay ve kahveden ve asitli içecekler den kaçınmak.

  - Tozlu yerlerde ve kirli havada bulunmamak

  - Aşırı sıcak ve soğuk gıda almamak , Bol Baharatlı, acı yemeklerden ve Kabuklu bogazı tarhiş edici yiyeceklerden kacınmak

  - Üşümemeye çalışmak

  - Bol, bol sıvı alın, terli iken korunmaya dikkat edin.

  - Alerjiye neden olan faktörlerden uzak kalmak , hangi maddeye karşı alerjiniz olduğunuzu mutlaka öğrenin, alerjinin arttığı dönemlerde, faranjitin azması muhtemel, bu nedenle alerjinizi kontrol altında tutun.

  - Vitamin gereksinimlerini karşılamak , özellikle c vitamin.

  - Ağız yoluyla değil burundan nefes almak, cünkü agız direk olarak ortam daki tozu ve bakterileri bogaza göndermekte, burun ise toz ları süzer ve soludugumuz havayı nemlendirerek cigerlerimize göndermekte.

  - Boğazı temizlemeye çalışmamak

  Farenjit tedavisine başlanırken ilk önce hastanın "boğaz Kültürü" alınıyor , bu kültür sayesinde hastalığın mikrobik olup olmadığı belirlenir.


  "Faranjit Tedavisi-Faranjite Ne İyi Gelir - Makale,Ayvalık,Kuşadası,Harita(Km)" başlığı, www.noktavirgul.com adresinden alıntılanmıştır.

+ Yorum Gönder


faranjit hastaları ne yememeli,  faranjit ne yemeli,  faranjit olanlar ne yemeli,  faranjitte ne yemeli,  faranjit olan ne yemeli,  faranjit hastası ne yemeli