+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Zatürre hastası ne yemeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Zatürre hastası ne yemeli
  zatürre hastası ne yemeli kısaca 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Zatürre hastası ne yemeli

  Kısaca Zatürre hastası ne yemeli

  Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir silme tatlı kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek; uyanık olunan her saat başı birer yudum içile*rek kullanılır.

  i Bir litre suyun içine bir avuç menekşe katılıp kaynatılmasının ardından günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.
  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir silme çay kaşığı civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre , beklendikten sonra süzülerek; uyanık olunan her saat başı birer
  yudum içilerek kullanılır.
  * Bir litre suyun içine birer çorba kaşığı adi pelin, ıhlamur ve papatya katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer kahve fincanı içilir.
  * Bir miktar kekik otu ince kıyılıp ağzı geniş bir şişenin bo*ğazına kadar doldurulur, üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı ek*lenip sıkıca kapatıldıktan sonra güneş görebileceği veya sıcak bir yerde iki hafta bekletildikten sonra süzülüp, göğsün üzerine yedirilerek sürülür.
  * Bir litre suyun içine bol miktarda soğan kabuğu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer kahve fincanı içilir.
  * Bir litre suyun içine havanda dövülerek toz haline getiril*miş olan iki avuç keten tohumu katılıp su buharlaşıp kendi ken*dini çekinceye ve içindeki malzeme sulu bir lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra genişçe bir amerikan bezinin üzerine sürülerek göğsün üzerine yatırılır.
  * Bir litre suyun içine havanda dövülerek toz haline getiril*miş olan ikişer çorba kaşığı hardal tohumu ve keten tohumu ka*tılıp su buharlaşıp kendi kendini çekinceye ve içindeki malzeme sulu bir lapa haline gelene kadar kaynatıldıktan sonra genişçe bir amerikan bezinin üzerine sürülerek göğsün üzerine yatırılır. Bu işlem 45 dakikayı geçmemelidir, zira tahriş edebilir.
  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı öksürük otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen- > dikten sonra süzülerek, sabahları aç karnına ve yatmadan önce5 birer çay fincanı içilir.
  * Bir miktar ayı sarımsağı ince kıyılıp ağzı geniş bir şişenin boğazına kadar doldurulur, üzerine ağzına kadar saf alkol eklenip sıkıca kapatıldıktan sonra güneş görebileceği veya sıcak bir yerde iki hafta bekletildikten sonra süzülerek, günde üç öğün birer kah*ve fincanı suyun içine 10-15 damla damlatılarak kullanılır.
  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşı*ğı ısırgan otu yaprakları katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
  * Bir su bardağı zeytinyağının içine bir tatlı kaşığı kâfuru katılıp iyice eridikten sonra, temiz bir kavanoza boşaltılıp, bir kahve fincanı suyun içine beş demle demletğlerek içilir.
  * Gün boyu ağız içinde çiğnenecek olan eğir kökü oldukça faydalı olacaktır.

+ Yorum Gönder


zatürre hastası ne yemeli,  zatürre hastaları ne yemeli,  zatürre icin ne yemeli,  zatürre olan ne yemeli,  zatürre ne yemeli,  zatürre olan kişi ne yemeli