+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Castleman hastalığı nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Castleman hastalığı nedir
  castleman hastalığı nedir kısaca 2. Muhammed
  Özel Üye

  Castleman Hastalığı Hakkında Bilgi


  1956 yılında, bir patolog Benjamin Castleman adlı açıklanan olmayan ve lenf düğümlerinde ciddi bir etkisi olabilir oldukça nadir hastalık kanser. o da angiofollicular hiperplazisi veya dev lenf nodu hiperplazisi adı olmuştur rağmen Bu hastalık daha sonra doktor sonra seçildi. Bu alanda daha ileri çalışmalar çok Castleman veya Castleman hastalığı, orada iki ana tür unicentric ve multisentrik olarak bilinen ve orada hastalık gelişimi için bazı risk faktörleri gibi görünen dahil hakkında daha fazla saptanmıştır. Bu risk faktörlerinin her zaman olanlar bu durumun her iki türü mevcut değildir.

  belirtildiği gibi, Castleman hastalığı lenf düğümlerinin bir bozukluk olup hastalık, tek bir lenf nodu unicentric şekillerde etkilenir. Bu düğümünde Lenf hücreleri, ancak aşırı üretim olabilir, bu da fark olabilir veya olmayabilir. Unicentric Castleman hastalığı mutlaka ve herhangi bir belirti neden olmaz tanı kaçmasına olabilecek bir kişi fiziksel sınav ya da genişlemiş bir düğümün varlığını keşfetmek tarar sürece. Multisentrik Castleman hastalığı daha fazla belirti eğilimindedir ve daha az cevapsız olması muhtemeldir birçok lenf bezlerinde aşırı büyüme var çünkü.

  Hastalığın unicentric formları göstermek belirtileri yoksa bu yüksek vücut ısısı, yorgunluk, terleme, vücut ağırlığı azalmaya ve düşük demir düzeyi içerebilir. Aynı belirtiler, ancak multisentrik Castleman eşlik edebilir daha kapsamlı hastalık ek ifadeler olabilir. İnsanlar, koltukaltı ve kasık boyun gibi bölgelerde özellikle büyük lenf düğümleri var, çok ve sürekli mide rahatsızlığı olan bazı insanlar sinirler ekstremitelerde uyuşmuş duyumlara sonuçlanan beslemek için hasar gelişir.

  başka hastalıklar olabilir çünkü insanlar daha belirtiler fark olasılığı olabilir. Olanlar HIV / AIDS 'si Castleman gelişme riski vardır. Ancak, var olanlar bu hastalıktan yok ve bunu elde edilir. Başka bir potansiyel risk faktörü herpes bir formu virüs HHV8 adlandırılan enfeksiyondur. Bu değerli bu potansiyel faktörler olmakla birlikte, her zaman mevcut olmayabilir anlamak, ve hastalık her zaman herkese oluşabilir. Yine de, hastalığın seyreklik son derece olası çoğu kişi de bunu ifade etmektedir.

  Castleman hastalığı düşündürmektedir belirtileri, özellikle onlar inat, kesinlikle doktor ziyareti garanti. Doktorlar teşhis belirlemek için, ama pek çok test çalıştırabilirsiniz altın standart etkilenen lenf nodlarının doku test etmektir. Hastalığın bu show kanıt, tedavi başlayabilir durumunda.

  Hastalığın unicentric formları için tedavi doku aşırı büyümüş özellikleri lenf nodu çıkarılması olma eğilimindedir. Hastalığın Multisentrik formları daha tedavi zor ve genellikle yüksek her hastaya bireyselleştirilmiş olan bir dizi yolla ele olabilir. düşünülebilecek bazı tedaviler, antiviral ilaçlar vererek kemoterapi ile lenf dokusunun büyümesi tutuklamaya tedavi ve prednisone inflamasyonu azaltmak gibi kortikosteroid kullanılması yer alıyor. Açıkçası bazı ilaçların vücut için almak ve zor olabilir, bu zaman HIV mevcut de çok zor olabilir. Doktorlar yan etkileri ek bir yük yaratmadan hastalığın tedavisi için çalışan arasında bir denge bulmak gerekir.

+ Yorum Gönder


castleman nedir