+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda İdrar Tutukluğu neden olur tedavisi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  İdrar Tutukluğu neden olur tedavisi nedir
  İdrar Tutukluğu neden olur tedavisi nedir

  Mesane (idrar torbası) dolu olduğu halde idrar yapılamaz. Karnın alt bölgesi gerginleşmiştir. Bastırılınca ağrı hissedilir. Tıp dilinde akut retansiyon adı verilen bu durumun nedenleri çeşitlidir. Örneğin, böbreklerde taş, prostat büyümesi, idrar yollarının doğuştan kusurlu olması, fazla miktarda alkol içmek, mesane felci, belsoğukluğu, sinir hastalıkları veya üşütmek idrar tutukluğuna neden olabilir. İlk tedbir olarak hastanın karnına içinde sıcak su olan bir şişe konur. Sıcak su ile banyo yapılırken, idrar çıkarmaya çalışılır.

  Tedavi için gerekli malzeme : Kişniş, su.
  Hazırlanışı : 4 bardak suya iki çorba kaşığı kişniş konur. Kaynatıldıktan sonra süzlür. Günde iki kere birer çay bardağı içilir.
 2. NAZLI
  Bayan Üye

  İdrar tutukluğunun nedeni kişinin idrar gelmesi durumunda bunu yapamamasıdır. Bunun nedeni bir çok hastalıktan kaynaklanabilir. Bunlardan bazıları böbrekte taş olması idrar yolunun doğuştan kusurlu olması bunun nedeni olabilir. Bunun için de sıcak suyun karnın üstüne koyulması bol su içme ile bu önlenebilir. Hastalanmadan kaynaklanan bir durum işe tedavi edilmesi gerekir.
+ Yorum Gönder


idrar tutukluğu,  idrar tutukluğu nedenleri,  idrar tutukluğu tedavisi,  idrar tutukluğunun nedenleri,  idrar tutukluluğu neden kaynaklaniyor,  idrar tutukluğu nedir