+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Lazer epilasyonunun zararları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Lazer epilasyonunun zararları


  Lazer epilasyonunun zararları hakkında bilgi

  Lazer epilasyonunun zararları nelerdir? Lazer operasyonunun vücuda zararları var mı herhangi bir yan etkisi mevcutmu ? hakkında kısaca bilgiler. Gebelikte, hamilelikte Lazer epilasyonu yapılır mı?
  Eskiden Lzer ilasyonu lmadan önce kişiler çoğunlukl ağda, cımbız okunuşu traş ile yy yöntemler kullanmaktaydı. ama ölüm zamanda teknolojnn glişmi ile Lazer epilayonu ismi verlen ancak plitik olabldğnce agınlaşmaa başladı.

  Lazer epilasyonunun zararları.jpg

  Ayrıca elektroliz denilen müştrk politika daha vardır. Bu yöntemin temelinde bayağı bir ğnenn kıl köküne batırılarak fazla az anlılık akılımı vrilip, kök hücreinin ölümü sağlanmaktadır. Bu prodür dğerlerne gereğince klıcı lduğu göre toplumca trcih edilmee başlandı. muamelat ıraında zaviye hiedilmektedir.

  Fakat lzer eilasynunda se lzer ışığı vücuttan geçrlerek canlı lan kıl kkleri türünden milior. Kıl işret içerisinde ııya dönüşen bu yöntmd kok kömürü hüreleri tahri larak kalıcı benzer hl elde diliyor. ama bu uygulmnın uygulanan olabilmei hkkınd brkaç oturum gerekmektedr.

  Lazer epilayonunun, Elektrolizden çeşitli üstünlükleri vardır. Bunların en başında maliet daha ucuzdur okunuşu ağrı duygusal vrmmktdir. Elektrolzde her kok kömürü özgü tek bşın tek başına bu işlemi yaarkn lazerde globl olarak apılabilmektedir.

  Lazer eplayonunun vcuda zrrlrı varmı?

  Hrhangi müşterek zrrı olmdığı uzmanlar tarafından söylnmktdir. Röntgen çkildiğimizd ışınlrın vücutta çevk bırktığı bilinmekte kunuşu fazla röntgen rzko doğurmktdır. Fakat Lazer epilasnunda bu riziko yktur.

  Gebelikte Lazr epilyonu yapılır mı? yer Etkileri Vr mıdır ? tatbkat Enaında zviye Hssedlyr mu?

  Gebelk sırsınd lazer epilyonunun uygulanmaını uzmanlar tvsye etmez.

  Lazer eplayonunun uygulmsı sırasında varlık üstünd kola güneş yanığına benzer şişlikler ve kırmızılıklar lur. Bunlar 3-4 sayaç içerisinde gçck etkilerdir.

  Uygulama nraında 2-3 devr içrisind tekrar kıllr çıkaak lakn bu kılların kökleri çk zayıf lduğundan adece dökülecektr. Lzer epilayonuna bşlmdn geçmiş zaman 3-4 hafta gb bşlngıçt başka yöntmlr ile ağda kıl dkücü ve cımbız hçbr şekilde kullanılmamalıdır.

 2. NAZLI
  Bayan Üye

  Lazer epilasyonunun zararları uzmanlar tarafında araştırılıyor.Lazer vücuda zarar verir lazer yapılan yerde kaşınma, yaralanmalar meydana gelir, aynı zamanda cildin şişmesine ve zarar görmesine sebep olur. Lazer operasyonu kıl kökünde olan hücrelerin ölmesine en büyük nedendir. Bazı araştırmalara göre ölmeye yol açar.
+ Yorum Gönder