+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Türkiye’de en fazla görülen hastalıklar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Türkiye’de en fazla görülen hastalıklar
  Türkiye’de en fazla görülen hastalıklar Nelerdir


  ERGO Sigorta’nın imza attığı Türkiye’de sağlık ve sağlık sigortası algısına yönelik incelemeden şaşırtıcı sonuçlar elde edildi. Türkiye’de 12 il çapında 25 yaş üstündeki 1008 kişiyle bire bir yapılan anketlerde bireysel ve toplumsal sağlık zihniyetinden, doktor ve hastanelere yönelik anlayışa, sağlık politikalarından sağlık sigortalarına kadar bir çok geniş kapsamlı sorular soruldu ve cevaplandırıldı.
  İncelemeye bakılarsa en korktuğumuz hastalık kanser. Kanserin korku yaratmasının sebebi; tedavisinin zor olması ve oldukça maddiyatlı olması. Kanserden sonra en çok korkutan hastalıklarsa ise; kalp, şeker, tansiyon, AIDS, böbrek yetmezliği ve felç..

  ”Sağlık hepimiz için en değerli, en hassas olduğumuz konu” diyen ERGO Türkiye İcra Kurulu Üyesi Sedef Korkmaz bu düşünceler doğrultusunda, toplumumuzda sağlığın önemi, sağlıklı kalabilmek için neler yapıyoruz, doktorların ikazlarına ne kadar uyuyoruz. Bu konularda toplumun nabzını tutmak istedik” dedi.

  TÜRKİYE’DE DOKTORA DANIŞILMIYOR

  Anket sonuçları incelendiğinde kadın ve erkeğin sağlık anlayışları oldukça farklı. “Kadın sadece beslenmeyle sağlıklı olacak kanısında. ‘İyi beslenme ve vücudumuza özen gösterirsek sağlıklı oluruz’ fikrinde. Erkeğin sağlık için düşündüğü ise stressiz ortam. Erkekler ne kadar stresten uzak olurlarsa o kadar sağlıklı olacaklarına inanıyorlar. Toplumumuzda sağlık için tavsiyeler uygulanıyor, alternatif tıp yöntemleri araştırılıyor, ancak doktora gitme veya doktora danışma alışkanlığı az, check-up alışkanlığı edinenler çok nadir.
 2. NAZLI
  Bayan Üye

  Şeker hastalığı, fıtık ,kalp,tansiyon ,felç hastalığı Türkiye de bulunan ve çok bulunan hastalıklardandır.En çok bulunan ve ilk sırada yer alan karaciğer yetmezliğidir.
+ Yorum Gönder