+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Alerji Nedir, Alerji Tedavisi, Alerji Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Alerji Nedir, Alerji Tedavisi, Alerji Hakkında
  Alerji Nedir


  alerji.jpg

  Alerjiyi iyileştirme etmenin en etkili yolu tepkimeye sebep olan alerjik maddeler ile birlikte temastan olabildiğince kaçınmaktır. burun akıntısı, ağız kaşıntısı ayrıca aksırma benzeri alerjilerin genel semptomlarını iyileştirme etmede kullanılabilecek çok fazla deva vardır. bu iyileştirme ilaçlarının birçok tezgahlarda bulunur, öğütleme için doktorunuza danışınız.

  antihistaminler: vücudun herhangi bir alerjik maddenin saldırısı altında olduğunu düşündüğü süre salgıladığı kimyevi bir cisim olan histaminin faaliyetini önleyerek alerjiyi iyileştirme ederler. antihistaminler tablet, krem ayrıca mayi biçimde alınabilir. başkaca göz damlası yada burun damlası tipinde de alınabilirler.

  dekonjestanlar:genellikle saman nezlesi, toz ayrıca ehli hayvan alerjilerinin sebep olduğu burun tıkanıklığı benzeri semptomları dindirmeye asistan olurlar. dekonjestanlar tablet, kapsül, burun spreyi yada mayi biçimde alınabilir.

  burun spreyleri ayrıca göz damlaları:burun spreyleri burundaki şişme ayrıca tahrişi azaltır ; göz damlaları ise gözdeki üzüntü ayrıca kaşıntıyı yatıştırır. birtakım,kimi sprey ayrıca damlalar Sadece yetişkinler içindir ; çocuklar için iyileştirme ilaçları aldığınızda doktorunuza danışınız. danışınız.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Alerjinin çözümü nedir

  Vücudun, bazı madde veya hava şartlarından etkilenmesi yahut psikolojik etkenler sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Önce, alerjiye neden olan etkenleri bulmak gerekir. Alerjinin belirtileri de; şahsa göre değişir. Kiminde kaşıntı, kiminde kurdeşen, kiminde astım görülür. Hasta, eğer bazı maddelerle temasından dolayı alerji oluyorsa, o maddenin uzaklaştırılması ile mesele kendiliğinden çözümlenmiş olur.
  Tedavi için gerekli malzeme : Siyah turp
  Hazırlanışı : Büyükçe bir siyah turp iyice yıkanır. Sonra kabukları soyulup, rendelenir ve sıkılır. İnce ve temiz bir tülbentten süzülerek içilir. Alerjik belirtiler kayboluncaya kadar, her gün devam edilir.
+ Yorum Gönder


alerji,  ALERJİ RESİMLERİ,  alerji nedir,  alerji resimleri,  alerji tedavisi