+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Habsburg dudağı nedir, Habsburg dudağı hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Habsburg dudağı nedir, Habsburg dudağı hakkında
  Habsburg dudağı nedir, Habsburg dudağı hakkında


  Habsburg dudağı.jpg


  Dünyada binlerce burun,alın,çene şekli bir baba oğlun, bir ana oğlun ,bir babakızınkinin çok benzer oluşu dikkate değer.Bu biçimlerin tarifi çok güç fakat müşahedesi kolaydır.Baskerville ailesini sorguya çekerken,Sherloch Holmesportresini gördüğü bir ata ile torunu arasındaki benzerliğe hayret etmişti.Sonrada,hayalinde sakallarını kazıyarak ,ailenin kendini gizli tutan bir ferdini ortaya çıkarmıştı.Bu tür baskın bir aile karakteristiği, portrelerini yaptırmak için yeterince zengin ve asırlar boyu hüküm sürecek kadar kudretli olan HABSBURG sülalesinde görülür.HABSBURG dudağı her halde tek bir gene bağlıdır.Öne doğru bir çıkıntı yapan çirkin altdudağa ,dar bir çene ve çoğu zaman hafif açık bir ağız eşlik eder.İyi bir www.alasayvan.net şan solarak,hiçbir gravürcü ve ressam ,zamanımızda da bu ağız şeklini güzelleştirme gitmemiştir. Bu dudağa sahip tarihi kişiler arasında imparator I.Maximilian(XV.yüzyılda doğan ), imparator V.Charles (XVI.yüzyıl),arşidük Albrecht ve İspanyaKralı XII.Alfonso vardır.Bu ender değişken,bir ailede dönüp dolaştığına ve sadece kusura sahip kişiler tarafından geçirildiğine göre ,tek bir baskın genin esiri olsa gerektir. Kalıtımla geçme şansı 50:50 olan bu kusura sahip kişilerin, çocuklarına da geçirme şansı aynı orandadır.Pek çoğumuzda HABSBURG dudağına benzer bir şey yoktur,fakat dille ilgili garip bir yetenek vardır.Bazı kimseler dillerini iki yandan ve yukarı doğru U şeklinde kıvırabilirler,bazıları kıvıramaz.Fakat son derece belirgindir.Bu karakteristiğin genetiği üzerinde fazla çalışılmamıştır ve her ne kadar daha uzağa tükürebilmeyi sağlıyorsa da,dili bu şekilde hareket ettirmenin ne işe yaradığı bilinmemektedir.
 2. Fatma
  Administrator

  Alt dudak dolgun ve ileri doğru çıkık iken, üst dudak normalden daha incedir. habsburg hanedanın ayırt edici özelliği olmas sebebi ile bu ad ile anılır. Dünyada binlerce burunalınçene şekli bir baba oğulun bir ana oğulun bir babakızınkinin çok benzer oluşu dikkate değer.
 3. Ziyaretçi
  Çok ama çok teşekkür ederim
+ Yorum Gönder


habsburg dudağı,  habsburg dudağı nedir,  HABSBURG DUDAĞI,  habsburg dudağı hastalığı,  habsburg dudağı nedir kısaca,  habsburg dudağı hastalığı kısaca