+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Refleks terleme nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Refleks terleme nedir
  Refleks terleme nedir

  Biliyorum Refleks Terleme konusunda herkesin kafası karışıyor. Sempatektomi ister klasik ister videotorakoskopik ister klipsli ister koterli olsun Refleks Terleme olacaksa bu kaçınılmaz bir gerçektir. Sempatektominin, klipslemenin seviyesi aşağı veya yukarı olması da farketmez.

  Refleks Terleme: ETS operasyonundan sonra, duyarlı hale gelen vücut alt yarısında refleks arkla surekli terlemenin oluşmasıdır. Bu terleme küçük bir uyaranla bile tetiklenmekte terleme başlamaktadır.Ufacık bir psikolojik baskı ya da kişiyi zor durumda bırakacak küçük bir olay dahi hemen terlemeyi tetikler.

  refleks-terleme-nedir.jpg
  Deneyimli hekimler sadece şunu bilebilir veya bulabilirler Operasyon öncesi duyarlılığı fazla olan hastaların bu riski daha fazla taşıdığıdır.. Refleks arkı operasyon öncesinde de çok düzenli veya duyarlı çalışan bir hasta, örneğin; küçük bir uyaranla (kısa bir mesafe yürüme, sıcak hava, spor gibi ) sırtında göbeğinde bacak arkalarında terleme olan bir el terleme, yüz kızarma şikayeti olan hastanın operasyondan sonra refleks terleme riskinin daha fazla olacağını düşünmeliyiz. Refleks terleme riski yüksek olan bir hastayı hangi yöntemle opere edersek edelim, operasyonun aşağı seviyesinde Refleks Terleme olma ihtimali fazladır..

  Bu itibarla opere edilen hastaların Operasyon öncesinde vücut terlemesinin çok çok az olmasını, hastanın kendisini etrafındaki arkadaşlarına göre az terleyen bir vücuda sahip olduğunu ama ellerinin koltuk altının ayaklarının yüzünün çok terlediğini ifade etmesini tercih edilir. Aynı şey yüz kızarması hastaları içinde geçerlidir
 2. Fatma
  Administrator

  Nefes almak ne kadar normalde, vücudun terlemesi de o kadar normaldir. El terlemesi, koltuk altı terlemesi, ayak terlemesi ve yüz terlemesi şeklinde ortaya çıkan aşırı terleme durumudur. Bazen birkaç bölgede aynı anda olabilir.
+ Yorum Gönder


refleks terleme nedir,  reflex terleme nedir,  el terlemesi