+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Cilt Kanseri Nedir Detaylı Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Cilt Kanseri Nedir Detaylı Bilgi
  Cilt Kanseri hakkında Bilgi
  Kanser nedir?

  Düzenli ve dengeli moda vücudunuzu bölme içinde Normal hücreler. Bazı kanser hücreleri kontrol dışı büyümeye başlar oluşur. Kanser hücrelerinin vücudun diğer bölümlerine kan, sinir ya da lenf sistemi aracılığıyla, bir süreç içinde yayılabilir metastaz denir.

  Ne Cilt Kanseri nedir?


  Cilt kanseri cildin dış tabakasında hücrelerin kanser, epidermis denir. Epidermis kendisi üç katman: bir üst ve orta tabaka skuamöz hücreler oluşur ve bir alt tabakası melanosit ve bazal hücre kadar yaptı. Cilt kanseri farklı türleri her Aşağıdaki en yaygın formları da dahil olmak üzere hücrelerin bu tipleri, etkiler:

  Bazal Hücre Karsinomu

  Bazal hücreli karsinom (BCC) cilt kanseri, vakaların% 80% 75 için muhasebe en yaygın biçimidir. Bir milyon kişi iletmiştir bazal hücreli karsinom ile her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde teşhis edilir. Bir kez çoğunlukla orta bulundu veya yaşlı insanlar yaşlı ama şimdi o da genç yaşta görülüyor. Bazal hücreli karsinom genellikle yerlerde güneş baş ve boyun gibi maruz başlar. Bu nadiren vücudun diğer kısımlarına yayılır yavaş büyüyen kanser, ancak BCC öyküsü olan kişilerin ikinci bir BCC almak için daha yüksek risk altında olmasıdır. Eğer bazal hücreli karsinom tedavi değil, kemik çevreleyen doku, zarar verebilir. Eğer tümör tespit edildiğinde ise küçük ve ince Tedaviler çok, ancak etkili olur.

  Skuamöz Hücre Karsinomu

  16% için cilt kanseri vakalarının% 20 Skuamöz hücreli karsinom (SCC) hesapları ve iki kat daha sıklıkla kadınlarda çok erkeklerde görülür. Yaklaşık 200.000 ile 300.000 kişi skuamöz hücreli karsinom ile her yıl Amerika Birleşik Devletleri, ve hastalık yaklaşık 2.500 ölmek teşhis edilir. Genellikle yüz, kulak, boyun, dudaklar üzerinde görünür ve el destekliyor. SCC da yaralar veya cilt ülserleri içinde vücudun diğer yerlerde başlayabilirsiniz. Eğer tümör tespit edildiğinde ise küçük ve ince bazal hücreli karsinom olduğu gibi, mevcut tedaviler çok etkilidir.

  Melanoma

  Melanom hücrelerinin, hangi cilt rengi üreten melanosit denilen etkiler. Melanom bir alan yok cilt çevreleyen veya veya bir köstebek yakın geliştirebilir farklı görünebilir. Bu en sık hem erkek hem de kadın ya da kadınların ayakları üzerinde sırtında bulunursa, ancak melanom vücudun herhangi bir yerinde, baş ve boyun, ayak, tırnak ve tabanları dahil olmak üzere ve diğer alanlarda güneşe maruz değil oluşabilir . Melanom çok daha fazla cilt kanseri diğer türleri daha tehlikelidir: 62.000 kişi ABD 2008 yılında da melanom tanısı olacak ve üstü 8.400 hastalıktan ölecek. Ne yazık ki, diğer kanser için daha hızlı bir oran, kadınlarda akciğer kanseri dışında artmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'nde, 2002-1973 den malign melanom görülme sıklığı% 270 arttı. Melanom erken aşamalarında, ancak tedavi edilebilir bir hayatta kalma damla precipitously zaman uzak lenf düğümlerine veya organlara metastasizes.

  Cilt Kanseri Nedenleri ne?

  Ayrıca akciğer kanseri, cilt kanseri kanserinin en önlenebilir türlerinden biridir. Bu gerçeği önemli bir risk faktörü ultraviyole (UV) radyasyonu olduğunu kaynaklanır. Güneş, tabii ki, UV radyasyon kaynağı, ama aynı zamanda bronzlaşma kabinleri gelebilir. UV ışınlarına maruz kalma miktarı ışık gücü, ne kadar cilt ortaya çıkmıştır, ve bağlı olup deri giyim veya güneş koruyucu kaplıydı. Birçok çalışmada da genç yaşta bronz olmak göstermek hatta yıllar sonra cilt kanseri olasılığını artırır.

  Diğer önemli risk faktörüdür tenli. Deri kanseri çok daha Kafkasya Afrikalı daha yaygın olan Amerikalılar, örneğin. Çünkü pigment, melanin denilen, daha fazla melanin var UV ışınlarına ve koyu tenli insanların bazı koruma sunuyor olmasıdır. Tenli İnsanlar çiller veya yanma kolayca özellikle yüksek risk altındadır. Ancak, tüm ırklar ve cilt renkleri insanların cilt kanseri unutmayın.

  Cilt kanseri diğer nedenleri şunlardır:

  * Arsenik, katran ve yağ gibi kimyasal maddelerle uzun süreli maruz
  * Diğer kanser tedavileri radyasyon
  * Deri kanseri önceki geçmiş
  * Deri kanseri öyküsü
  Yanık veya bir önceki cilt enfeksiyonlara * izleri
  Sedef UV ışığı karıştığı için * bazı tedaviler
  Xeroderma Pigmentosum ve bazal hücreli nevus sendromu gibi nadir * bazı deri hastalıkları,
  * Zayıflamış bağışıklık sistemi
  Human Papilloma virüsü belirli türleri ile enfeksiyon *
  * Sigara
  Mol * belirli türde
  * Diğer risk faktörleri


  Her yıl üzerinde bir milyon kişi cilt kanseri, Amerika Birleşik Devletleri kanser onu en yaygın türü yapım teşhis edilir. Ne yazık ki, o da bir daha son yıllarda yaygın hale gelmiştir kanser birkaç türlerinden biridir. İyi haber, cilt kanseri en önlenebilir ve tedavi edilebilir kanserlerin biridir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Cilde rengini veren melanosit stimüle hücrelerden kaynaklanan kanserler Malign melanoma olarak adlandırılır. Kanserin türüne göre cerrahi operasyonlar uygulanmaktadır. Kanserin tipine ve derinliğine göre değişir.
+ Yorum Gönder