+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Sahabeler ve İslam Alimleri Forumunda Hz Ebubekirin Vefarı Nasıl Oldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Hz Ebubekirin Vefarı Nasıl Oldu

  Hz Ebubekirin Vefatı Nasıl Oldu kısaca


  Hz Ebubekir.jpg

  Hilâfeti iki sene üç ay gibi çok kısa bir müddet sürmesine rağmen Hz. Ebû Bekir zamanında İslâm devleti büyük bir gelişme göstermiştir. Hz. Ebû Bekir Hicrî 13. yılda Cemâziyelâhir ayının başında hicretten sonra Medine'de yakalandığı hastalığının ortaya çıkması üzerine yatağa düşünce yerine Ömer'in namaz kıldırmasını istedi. Ashâbla istişâre ederek Hz. Ömer'i halifeliğe uygun gördüğünü söyledi. Hz. Ömer'in sert ve kaba oluşu gibi bazı itirazlara cevap verdi ve hilâfet ahitnamesini Hz. Osman'a yazdırdı. Ebû Bekir (r.a.) de, çok sevdiği Rasûlullah gibi altmışüç yaşında vefât etti. Vasiyeti gereği Rasûlullah'ın yanına -omuz hizasında olarak- defnedildi. Böylece bu iki büyük insanın, iki büyük dostun, kabirlerinde de birliktelikleri devam etti.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Hicretin 10. yılında 63 yaşında hasta yatağında vefat etti. Onun zamanında İslamiyet büyük gelişme göstermiştir. Ölüm namazını Hz. Ömerin kılmasını istemiş ve vasiyetini de Hz. Osmana yazdırmıştır.
+ Yorum Gönder


hz ebubekir nasıl öldü,  hz ebubekir nasıl vefat etti,  hz.ebubekir nasil öldü,  ebubekir nasıl öldü,  hz. ebubekir neden öldü,  hz. ebubekir nasıl öldü