+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Sanatçılarımız Forumunda Claude Monet Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Claude Monet Biyografisi
  Claude Monet Biyografisi  Claude Monet Hakkında Bilgi


  Claude Monet (1840-1926)
  Bir bakkalın oğlu olarak Paris’te doğdu. Babasının işleri bozulunca 1845’te ailece Le Havre’a taşındılar. Monet 18 yaşındayken tanıştığı peysaj ressamı Eugéne Boudin ile birlikte açık havada resim yaptı. Monet özellikle ışığın etkisiyle doğada oluşan farklı renklerden etkilendi.


  Claude Monet.jpg


  1960’lı Yıllar. Para Sıkıntıları Monet 1859’da, sanat eğitimi almak amacıyla Paris’e gitti. Iki yıl sonra askere alındıysa da, teyzelerinden biri ücretini ödeyerek sağlığı örselenmiş olan yeğenini askerlik hizmetinden kurtardı. Monet buna karşılık akademik eğitim alacağını taahhüt etti. Charles Gleyre’nin atölyesinde ders alırken, diğerleri yanında Frédéric Bazille, Auguste Renoir ve Alfred Sisley ile tanıştı. Paris yakınlarında kiraladığı bir evin bahçesinde 1866 yılında Frauen im Garten (Bahçedeki Kadınlar) adlı tablosu üzerinde çalışmaya başladıysa da, kirayı ödeyemeyince bu evden çıkmak zorunda kaldı ve tablosunu atölyede tamamladı. Monet 1870’te birlikte üç yaşında bir erkek çocuğa sahip bulundukları Camille Doncieux ile evlendi. Bundan bir yıl sonra kendisine babasından kalan mirasla Argenteuil’de satın aldığı evi, sanatçıların toplantı merkezi haline getirdi.

  1874: Empresyonistler Sanat salonlarının gücünü protesto etmek amacıyla Monet 1874’te ressam ve heykeltıraşlardan oluşan bağımsız bir dernek kurdu. Bu derneğin aynı yıl içinde düzenlediği sergide Monet, Le Havre limanı üzerindeki sabah atmosferini yakaladığı Impression, Sonnenaufgang (izlenim - Güneşin Doğması, 1872) adlı tablosunu sundu. Güneşin portakal renkli yansımaları kırık gri tonlara dönüştükleri gibi, biçimlerle figürler yalnız hafifçe gösterilmiştir bu tablosunda. Eleştirmenler bu ressamlarla alay ederek, kendilerine hiç bir resmi tamamlayamayan “Empresyonistler” adını taktı.
 2. Acil

  Claude Monet Biyografisi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


claude monet biyografisi,  monet biyografi