+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Sanatçılarımız Forumunda Alfred Sisley Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Alfred Sisley Kimdir
  Alfred Sisley Hakkında Bilgi  Alfred Sisley Hakkında Genel Bilgi


  Alfred Sisley, Fransız okuluna bağlı Britanyalı ressam. Paris'e yerleşmiş bir tüccarın oğluydu. Babası onu 13 yıl Londra'ya göndererek ticaret işlerine ilgi duymasını sağlamaya çalıştı. Ancak Sisley 1862‘de Gleyre'nin atölyesine girdi. Orada Bazile, Monet, Renoir ile tanıştı. Bu sanatçılarla birlikte çalıştı. Artık yaşamını resimleriyle kazanmak zorunda olan Sisley‘i Monet Durand Royal ile tanıştırdı. Birkaç istisnanın dışında Sisley‘in yapıtlarının tümü manzara resmidir. Sanatçı izlenimcili akımının en katkısız öncüsü sayılır. Üslubu hemen hemen hiç değişmemiştir. Sanatı yaşadığı yerlere göre çeşitli dönemlere ayrılır.

  George Petit bir Sisley Retrospektifi düzenledi; ancak Tavernier'in coşkulu makalelerine rağmen sergi tam bir başarısızlıkla sanuçlandı. Bununla birlikte 1899'da atelyesini sattıktan sonra sanatçının tablolarının fiyatı yükselmeye başladı ve ertesi yıl Camondo Su Baskını'nı alarak Louvre'a hibe etti.


  Alfred Sisley.jpg


  Alfred Sisley (1839-1899)
  Paris’te, Fransa’da yerleşmiş bir İngiliz ana babadan dünyaya gelmiştir. 1870 yılında babası ölünceye kadar Sisley oldukça rahat bir hayat yaşadı Babası ressam olmasına ses çıkarmadığı için oğluna iyi bir harçlık veriyordu. Ama 1870 yılından sonra, stkıntılı günler başlar.

  Sisley,1862’de Gleyre’in atelyesine girer. Orada Monet, Bazille, Renoir’la arkadaşlık kurar. 1863 yılının nisanında arkadaşlarıyla birlikte Fontainebleau’nun yakınındaki Chilly-en-Bière’e giderek orada açık hava resimleri yapar. Ama ilk resimleri Corot ile birlikte Courbet’nin etkisindedir. 1866’da Renoire ile birlikte Marlotte’a, ertesi yıl Honfleur’e gider. O yıllarda Sisley çok az resim yapmıştır, daha çok resme hevesli bir insan etkisi bırakmaktadır. Zaten Sisley, izlenimci akıma çok yakından katıldığı, halde hemen hemen hiçbir vakit arkadaşlarının elde ettiği başarıyı elde edememiş ve hep geri planda kalmıştır.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Alfred Sisley 30 Ekim 1839 tarihinde Fransa da dünyaya gelmiştir. Birçok önmeli sanatçılarla çalışmıştır. Sanatçı izlenimcili akımının en katkısız öncüsü denilebilir. 29 Ocak 1899 tarihinde ölmüştür.
+ Yorum Gönder


alfred sisley kimdir