+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Savunma Birimleri Forumunda Şehİtlerİmİzİ Unutmayalim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MAJİX
  Devamlı Üye

  Şehİtlerİmİzİ Unutmayalim
  Şehitlerimizi Unutmayalım

  Şehitlerimizi Unutmayalım İlgili Haber


  ŞEHİTLERİMİZİN HATIRALARI SOLMASIN, CANLANDIRALIM
  Şehit Ailelerinin üzüntüsü, çektikleri acı her geçen gün alevleniyor ve artarak devam ediyor. Acıyı içinde ocağında duymayanlar bir müddet sonra unutuyor.

  Şehit Aileleri kendi davalarına kendileri sahip çıkmalı, aksi beklentilerin yarattığı hayal kırıklıkları unutulmamalı.

  Şehitler silah tutarak davalarına en üst seviyede hizmet ettiler

  Şehit Aileleri ise; evlatlarının davalarına kalemle kaldıkları yerden devam etmelilerŞehit Ailelerinin yaşadıkları acıyı hissedebilmek için yaşamak gerekiyor.

  Tek evladını şehit veren bir annenin feryadını, bir aylık kocasını kaybeden şehit eşinin ızdırabını, hiç görmediği babasının özlemini onlardan başka kim yazabilir?

  Şehit yakınlarını SehitlerOlmez.Com sitesinde yazı yazmaya davet ediyorum. Bu site binlerce yazarıyla dünyaya haykırsa, yabancı dillere çevrilerek annelere seslenilse feryadımız daha iyi duyulacak. Teröre destek veren devletler de onların maşaları da desteklerini kaybederek kendi kinlerinde boğulurlar.

  Evde, şehitliklerde ağlayarak intikamımızı alamayız. Terörün önüne geçemeyiz. Gözyaşları kutsaldır. İnancımız kutsaldır. Vatan bizim için kutsaldır. Şehitlerimizin davası kutsaldır.

  Tüm bu kutsallardan daha kutsal olan onların davalarına sahip çıkmaktır. Ama sözle , sloganla değil. Somut işler yaparak sorunlarımızı ve çektiklerimizi kaleme dökerek sahip çıkabiliriz.

  Türkiye genelinde Şehit Aileleri tarafından kurulmuş dernekler var. Bu derneklerin artık bir federasyona, platforma dönüşmesi gerekmektedir. Devlet bu dernekler ve şehitler için özel yasalar hazırlamalıdır. Çok açık bütçesi olmalı ve şehit yakınlarına gerçekten daha organize sahip çıkılmalıdır. Telefonda bize teşekkür etmek için arayan kahraman bir subayımız;

  " Siyasi irade içinde Şehit Aileleri olmadığı sürece bu mücadele eksik kalıyor, kucağımda şehit olan arkadaşlarımın, Mehmetlerimin sayısını bile unuttum. Ama bu sorun çözülemedi. "

  Sokaklarda, şehit cenazelerinde slogan atarak duyuramadığımız sesimizi internetin nimetlerinden yararlanarak duyurabiliriz.

  Dünyanın bir çok ülkesinden arayan site ziyaretçileri, Şehit Ailelerinin kurdukları derneklere yardım yapmak istediklerini belirtiyorlar. Yardımları yapabilmeleri için tüm dernek başkanlarının adres ve iletişim bilgileri ile banka hesap numaralarını siteye resmi yazı ile bildirmeleri gerekiyor.

  Hatta kredi kartı sistemi ile isteyen site ziyaretçileri dünyanın her ülkesinden derneklere yardım yapabilmektedir. Bu teknoloji zor olmayan bir altyapı gerektiriyor.

  Şehit Aileleri derneklerinin bu yenilikleri benimsemeleri halinde, hem derneklerin büyümesi, hem de imkanlarının artması sağlanabilir.

  SehitlerOlmez.Com sitesi kurulduğu günden bu güne kadar çalmadığı dernek ve yetkili kapısı bırakmamıştır. Biz tarih yapan ancak yazmayan bir ırk olduğumuzdan bu kadar mesafe alabildik.

  Bu sitede yer alması gereken şehit mektupları, bilgileri ve resimleri evlerde solmaktadır. Gelin o mektupları, fotoğrafları hatta şiirleri soldurmayalım. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Cennet sarayları olan kabirlerinde onları mutlu edelim.

  Onların unutulmasına hep beraber izin vermeyelim
 2. Mine
  Devamlı Üye

  Şehitler silah tutarak davalarına en üst seviyede hizmet ettiler

+ Yorum Gönder