+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Savunma Birimleri Forumunda e-Pasaport almak için Randevu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_MEncH
  Özel Üye

  e-Pasaport almak için Randevu
  e-Pasaport Almak İçin Ne Yapılması Gerekir

  Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımız, e-Pasaport almak için 81 İl ve 287 İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren toplam 368 başvuru merkezine; yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ise bulundukları ülkedeki Büyükelçiliklerin Konsolosluk Şubelerine veya Başkonsolosluklara başvurabilirler.

  Diplomatik pasaport başvuruları yurt içinde Dışişleri Bakanlığı, yurt dışında Büyükelçilikler ve Başkonsolosluklar tarafından alınmaktadır.

  Başvuru merkezi sayısının Türkiye genelindeki tüm ilçeleri kapsayacak şekilde artırılması yönünde çalışmalar sürdürülmektedir.

  Başvurular, bazı konsolosluklarımızda randevusuz kabul edilebilmekle birlikte, işlem sayısı yoğun olan bazı konsolosluklarımızda ise beklemeleri en aza indirebilmek için yalnızca randevuyla kabul etmektedir. Bu nedenle, bu merkezlere başvurmadan önce lütfen randevu alınız ve diğer başvuru sahiplerinin işlemlerinin gecikmemesi için lütfen randevu saatinde başvuracağınız merkezde hazır bulununuz.

  Randevusuz başvuru kabul eden merkezlere ise lütfen mesai saatleri içinde başvurunuz.

  Başvuru yapacağınız yeri aşağıdan seçebilirsiniz. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Yurt dışına çıkmaya karar verdiyseniz ve pasaportunuz yok ise her hani bir pasaport devlet idaresine baş vurmanız ve evraklarınızı yaptığınız taktirde pasaportunuzu alacaksınız.
+ Yorum Gönder


e pasaport forum