+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Savunma Birimleri Forumunda Havelsan F-4E 2020 Silah Sistemleri ve Uçuş Eğitim Simülatörleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Havelsan F-4E 2020 Silah Sistemleri ve Uçuş Eğitim Simülatörleri

  Havelsan F-4E 2020 Silah Sistemleri ve Uçuş Eğitim Simülatörleri Hakkında Bilgi


  Hava Kuvvetleri Komutanlığı F-4E/2020 personelinin eğitim ihtiyacını karşılamak, pilotların eğitim düzeyini geliştirmek, modernize edilmiş sistemlere aşinalyk düzeyini artyrmak, acil durum analizi yapabilmelerini sağlamak üzere F-4E/2020 Taktik Eğitim Simülatörü geliştirilmiştir.

  F-4 E 2020 Eğitim Simülatörü, pilot ve silah sistem operatörlerine IFR Eğitimi, VFR Eğitimi, Navigasyon Sistemi Eğitimi, Hava-Hava ve Hava-Yer Silah Sistemi Eğitimi, Radar Sistemi Eğitimi, Taktik Eğitimi ve Acil Durum Eğitimi sağlar.

  Türkiye'de ilk defa farklı yerlere kurulmuş olan simülatörler HLA&DIS arayüz bağlantısı ile müşterek harekat yapabileceklerdir. Simulatörlerde gerçek görev bilgisayarı ve harekat uçuş bilgisayarı kullanılmıştır. Gerçek uçak yazılımında yapılacak değişiklikler doğrudan simülatörlere aktarılabilecektir 2. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Havelsan CN 235-100 TK01 Tam Uçuş Simülatörü


  CN-235 uçağı pilotlarına gerçek ortamda uçuş eğitimleri, hava radar eğitimi ve acil durum eğitimleri sağlamak üzere geliştirilen tam uçuş simülatörünün tasarımı, yazılımı, entegrasyonu ve testi HAVELSAN tarafından yapılmıştır.

  CN 235 tam uçuş simülatörü, 3 kanallı 180x40 görsel sistem, 3 kanallı IG görüntüleme sistemi, 6 eksenli hareket sistemi, yük kontrol sistemi, eğitmen/operatör (IOS) konsolu ve yazılımı, kaydetme ve tekrar gösterme sistemi, taktik alan simülasyonu, sensör simülasyonu, hava radar simülasyonu, ses simulasyonu, ana simülasyon yazlımıı, hava-radar sisteı, aviyonik arayüz ve HLA&DIS arayüz yazılımından oluşmaktadır.

  Hv.K.K.'lığı için geliştirilen CN-235 simülatörü; FAA-AC-120-40B Level C sertifikasına uyumlu olarak geliştirilmiştir
 3. IŞILAY
  Devamlı Üye
  Havelsan F-4E 2020

  Havelsan F-4E 2020.jpg
+ Yorum Gönder