+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Vajinal Mantarın Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Vajinal Mantarın Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler
  Vajinal Mantarı nedir?
  Lütfen arkadaşlar bana hemen vajinal mantarı ile ilgili bilgi verir misiniz?

  Tanımı: Derinin mantar hastalığının vajina bölgesinde görülmesidir.
  Nedenleri: Bir mantar türü olan candida albicans neden olur. Sağlıklı kişilerde, normal olarak ağız içinde bulunan bir mantardır.Hu Hastalığın belirtileri, kaşıntı eşliğinde beyaz renkli bir akıntıdır. Elden geldiğince mantarlı bölgeyi kaşımamak ve has-talığın başka bölgelerede sirayet etmesini engellemektir. Kulla-nılan çamaşırların iyice yıkanmasının ardından durulama suyu-na dezenfenktan karıştırılarak durulanmalıdır.
  Öneriler: Temiz bir kabın içine 100 gram kadar vazelin, ya-rım kahve fincanı kükürt ve bu karışımı merhem haline getire-cek kadar suyla birlikte karıştırılıp, söz konusu hastalıklı bölge-ye günde iki kez sürülür.
  * Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış aynısefa çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu hastalıklı bölge yıkanır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrarlanır.
  * Bir miktar toz haline getirilmiş beyaz haşhaş tohumu, sirke ile karıştırılıp mayi haline getirildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sürülüp aradan bir saat geçtikten sonra yıka-nır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tek-rarlanır.
  * Bir litre suyun içine iki adet pırasa doğranıp iyice kayna-tıldıktan sonra elde edilen su ile söz konusu hastalıklı bölge sa-bah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.
  * Kabuklan soyulmuş bir adet acı hıyar ezildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sabah ve akşam olmak üzere gün-de iki kez sürülür.
  * Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı kişniş katılıp kayna-tılmasının ardından süzülerek elde edilen su ile söz konusu has-talıklı bölge sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.
  * Bir miktar defne yaprağı, dalları ve yemişleri bir arada kaynatılıp söz konusu hastalıklı bölge yıkanır.
  * Bir litre suyun içine bir avuç börülce katılıp kaynatılması-nın ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
  * Bir fincan kaynar suyun içine birer çay kaşığı şahtere otu ve helile katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten son-ra süzülerek içilir.
  * Bir litre suyun içine bir tutam sığırkuyruğu katılıp kaynatıl-masının ardından süzülerek günde üç kez yarım kahve fincanı içilir.
  * Bir kahve fincanı susam yağının içine yanm çay kaşığı sarısabır tozu katılıp iyice karıştırıldıktan sonra erik hoşafı ile birlikte içilir.
  * Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı demirhindi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle-rek, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez içilir.
  * Bir miktar taze pelin yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak el-de edilen Özsuyu söz konusu hastalıklı bölgeye sürülür.
 2. Fatma
  Administrator

  Mantar enfeksiyonları vucudun değişik yerlerinde oluşabilir. Kadının kendi normal vajinal floralarında bulunan mantar hücreleri çeşitli nedenlerle vücut direnci düştüğünde çoğalıp aktif hale gelir. Fakat bir sebepten bu denge ortadan kalkarsa, laktobasiller azalırsa, vajenin ekosistemi bozulur ve fırsatçı enfeksiyon ile hastalık oluşur
+ Yorum Gönder


mantar hastalığı şifalı bitkiler,  kadın hastalıkları mantar şifalı bitkiler,  Vajinal mantar şifalı bitkiler,  vajinal mantar için şifalı bitkiler,  mantar için şifalı bitkiler,  şifalı bitkiler mantar tedavisi