+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Biber Hapının Yan Etkileri - Biber Hapı - Meksika Biberi - Çabuk Kilo Verdiren İlaçlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Biber Hapının Yan Etkileri - Biber Hapı - Meksika Biberi - Çabuk Kilo Verdiren İlaçlar
  Biber Hapının Yan Etkileri


  Acı biber hapı, meksika biberi ya da sadece biber hapı. İsmi ne olursa olsun tüm ilaçların bazı yan etkileri mevcuttur. Biber hapı sabahları tok karnına bol su ile kullanılması gereken bir zayıflama yardımcısıdır. Bol su ile alınmadığı takdirde ağız kuruluğu yapmaktadır. Biber hapının çalışma mantığı yağları yakarak vücuttan atmaktır. Bu atma terleme, idrar ve dışkılama vasıtası ile olur. Bu yolların oluşması içinse vücuda bazı maddeler alınması ve onların ilgili organlarda işlenmesi gerekir. Hiç yemek yenmediğinde dışkılama oluşmaz, ya da hiç su içilmezse terleme ve idrar oluşması mümkün değildir. Bu yüzden bol su alınmadığı takdirde yağlar vucuttan atılmadığı gibi organlarımız da zarar görecektir.

  Zayıflama ilaçlarının tümünde olduğu gibi hamile ve emziren kadınlarda kullanılması son derece tehlikelidir. Hamilelik döneminde kilo verilmesi kesinlikle önerilmediği gibi çocuğunu emziren kadınların da bu tür ilaçları kullanması uygun değildir. Annenin aldığı tüm maddelerin süt yoluyla bebeğe geçtiği gerçeğine dayanarak hem ilacın bebeğe aktarılmasına, hem de bebeğin ihtiyacı olan maddelerin alınamamasına yol açar.

  Biber hapı kullananların bir kısmında uyku sorunlarına yol açtığı ve uyuşukluk benzeri bir surumun oluştuğu belirtilmektedir.

  Biber hapı kullanımı sırasında az da olsa yemek yemek gerekiyor. Hiç bir şey tüketilmediği takdirde bağırsaklar çalışmamaya başlayarak ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bazı kullananlarda ise idrarın kırmızı renk olduğu belirtilmiş.

  İnsanların metabolizmasının birbirinden farklı olduğu ve çalışma şeklinin ve hızının aynı olmadığı bilinci ile, tüm bu yan etkilerin herkesde aynı şekilde görülmesi mümkün değildir. İmkanı olanlar bu tür ilaçları doktor tavsiyesi ile almalı ve en küçük bir yan etki görüldüğünde ilaç kullanımına ara verilmelidir
 2. rx1s
  Yeni Üye

  Bende biber hapı kullandım gayet iyi faydasını gördüm
 3. Fatma
  Administrator
  Bilinçsizce kullanılan tüm ilaçların faydasından çok zararı olacaktır. Aldığımız yere ve aldığımız ürüne dikkat etmeliyiz, mutlaka ya sağlık bakanlığı yada tarım ve köy işleri bakanlığı tarafından onaylı olması gerekiyor.
+ Yorum Gönder