+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Yaşlılık Lekeleri - Yaşlılık lekelerine bitkisel tedavi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Yaşlılık Lekeleri - Yaşlılık lekelerine bitkisel tedavi
  Yaşılılık Lekelerini Önleyen Bitkisel Çözümler..

  Yaşlılık lekelerinin oluşma nedeni, ilerleyen yaş olmakla birlikte, güneş ışınları ve sigara, alkol tüketimi önemli etkenlerdendir.

  Güneş ışınları ve sigara alkol tüketimi, cilt üzerinde serbest radikallerin oluşumuna ve pigmentlerin de bir araya gelerek cilt üzerinde kahverengi lekelerin oluşmasına neden olurlar.

  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu oluşan yaşlılık lekeleri için bitkisel çözümler..


  Lekeleri için Soya Fasulyesi Kürü..

  2 bardak suyu ağızı kapalı tencerede kaynatınız. Su kaynayınca içine 6 yemek kaşığı soya fasüylesi atın. En az 20 dakika kaynatınız. Kaynatma esnasında su çok azalırsa, bir miktar su ilave edebilirsiniz. Suyun rengi kırmızı renge dönüşünce, bu sudan, bir kahve fincanı dolacak kadar süzerek alınız. Ilıyınca yaşlılık lekeleri üzerine pamukla sürünüz. Kurudukça 3-4 kez tekrarlayarak, sürünüz. Bu kürü 1 ay boyunca, haftada 3 kez uygulayınız.

  Yaşlılık Lekeleri için Limon-Sirke Kürü:

  Bir tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyuyla bir tatlı kaşığı sirkeyi kahve fincanında karıştırınız. Bu karışımı 5 dakika bekletiniz. Daha sonra yaşlılık lekelerinin üzerine pamukla sürünüz. Bu kür 1 ay boyunca haftada 3 kez uygulanır.

  Önemli : Her iki kür de birbirinden tamamen farklıdır. Kesinlikle aynı zamanda iki kür birden uygulanmaz. 2. Fatma
  Administrator

  Cilte oluşan yaşlılık lekelerine en iyi çözüm. Limon ve sirke yaşlılık lekeleri için etkili çözümdür. Güneş ışığından korunmak yaşlılık lekelerinin artışına karşı bir önlem oluşturur. Alkol ve tütün kullanımı yaşlılık lekelerinin artışında etkendirler. Güneş lekesi yani lentigo çillerle karışan bir deri renk bozukluğu hastalığıdır. Güneş lekesi her yaşta görülebilir. Güneş lekesi çilden daha koyu renklidir.
+ Yorum Gönder


yaşlılık benlerinin bitkisel tedavisi,  yaşlılık benleri,  eldeki yaşlılık lekelerine bitkisel çözüm,  yaşlılık benlerine bitkisel çözüm,  yaşlılık benleri tedavisi