+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Yosun Yağının Faydaları - yosun yağı neye yarar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Yosun Yağının Faydaları - yosun yağı neye yarar
  Yosun Yağı Faydaları ve Kullanımı

  Yosun bol miktarda içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde vücut için en etkili ve sağlıklı ürün olma özelliğini korumaktadır.

  Yosun Yağı hakkında bilgi?
  Yosun Yağı Faydaları: Selülite karşı yardımcıdır. Metabolizmanın işleyişini hızlandırıyor. Saç ürünlerinde saç diplerinin güçlenmesini sağlar. Vücudun kendini daha iyi dengede tutmasını sağlar. Değişik mineral içerikleri cildi yumuşatır, temizler, cildin ipeğimsi olmasını sağlar. Magnesium ve Kalsiyum diğer vücut sistemleri için ateşleyici etki sağlar özellikle enzim sistemleri için. Laminaria yosunu ve özel bir ekstre, problemli bölgedeki yağ oluşumunu engeller ve cildi sıkılaştırır. Troid hormonundaki dengesizlikleri engellen maddeleri içeren su yosunu, metabolizmayı hızlandırıyor. Ayrıca, B vitamini, kalsiyum ve çinko içeren yosun; deriye, tırnaklara ve saça karşı etkili. A, E vitaminleri ve silenyum gibi mineraller ciltte güçlü anti oksidant etki sağlayarak cilt fonksiyonunu güçlendirir. Çinko yosunda bulunan önemli bir mineraldir, endokrin sistemi için önemli bir biyolojik katalise etki sağlar ve bu sayede cildin dengede kalmasını (akne, vs. gibi sorunların giderilmesini sağlamış olur). İyi bir ısı sistemi altında elementler cilde kolay nüfuz edebildiği için vücuttan toksik ve yağ artıklarının atılmasını, kan dolaşımının düzenlenmesini sağlar. Bu sayede doğal detoksifikasyon (zehir boşaltım yöntemi) sağlamış olur. Yüksek mineral içerik metabolik aktiviteyi ve kan dolaşımını uyarır, besinlerin hücreler tarafından emilimini hızlandırır, toksik ve artık maddelerin atılmasında yardımcı rol oynar.

  Yosun Yağı Nasıl Kullanılır? Sorunlu cilt üzerine bir miktar yosun yağı masaj friksiyon tarzında sürülür. Daha sonra yosun yağının üzerine pamuklu bir ürün veya film strech ile kapatılır.4-5 saat kadar bu şekilde durulur, günaşırı uygulanır.

  Gözaltı morluklarında ise pamuk üzerine 3-4 damla koyularak gözaltına sürülür. 2-3 saat kadar bu şekilde bekletilir. Sabah ve akşam uygulanabilir. Selülit, sarkmış deri, gözaltı morlukları beden üzerinde sıkılaştırıcı ve inceltici olarak kilo verdikten sonra ve doğum sonrası oluşan çatlakların tedavi edilmesinde güvenle kullanılabilir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Değişik mineral içerikleri cildi yumuşatır, temizler, cildin ipeğimsi olmasını sağlar. Laminaria yosunu ve özel bir ekstre, problemli bölgedeki yağ oluşumunu engeller ve cildi sıkılaştırır. Ayrıca sivilceler ve bunların neden olduğu lekeler ve cildinizde bıraktığı çukurluklar hayatınızın en güzel yıllarını size zindan eder.
+ Yorum Gönder


yosun yağı ne işe yarar,  yosun yağı neye iyi gelir,  yosun yağı neye faydalı,  yosun ne ise yarar