+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Strese iyi gelen bitkiler - şifalı bitkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Strese iyi gelen bitkiler - şifalı bitkiler
  Strese iyi gelen bitkiler

  Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu'nun depresyon için önerdiği sabah uygulanacak ıspanak-maydanoz , akşam uygulanacak ıspanak-tere kürü tarifi:

  Sabah uygulanacak ıspanak-maydanoz kürü:

  Malzemeler: 5-6 yaprak taze ıspanak, 10-12 maydanoz saplarıyla birlikte, 3 bardak kaynamış su

  Hazırlanışı ve kullanımı: Ispanakları ve maydanozları suyun için atın. 3 dakika kaynatın. yemekten yarım saat önce veya yemekten en az bir saat sonra suyunu için.

  Akşam uygulanacak ıspanak-tere kürü :

  Malzemeler: 5-6 Yaprak ıspanak, 8-10 yaprak ter saplarıyla olacak. 2.5 bardak su

  Hazırlanışı ve kullanımı: Ispanakları ve tereleri kaynayan suyun içine atın. 3 dakika kaynatın. yemekten yarım saat önce veya yemekten en az bir saat sonra suyunu için.

  Sabah ve akşam için ayrı ayrı hazırlanan bu karışımlar bir hafta boyunca her gün uygulanır. Bir hafta her gün uygulandıktan sonra 2. haftada iki günde bir uygulanır. 3. haftada üç günde bir uygulanır.

  Daha sonraki haftalarda haftada 1 olmak üzere iki ay boyunca uygulanarak kür tamamlanır. İhtiyaca göre bu kür altı ayda bir tekrarlanabilir.

  ÖNEMLİ NOT: Bu kür her gün, günlük olarak hazırlanıp taze içilmelidir. Aksi takdirde bir etkisi olmaz.
  Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Stres, hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Çünkü, insana çevredeki uyaranlar karşısında daha iyi davranma fırsatını verir. Sıfır ster, ölümdür. Stres; fizyolojik ve psikolojik olmak üzere ikiye ayrılabilir. Herkes streste olup olmadığını anlayabilir. Stresi tanımlamak gerekirse, bireyin kendisini rahatsız eden bir ortamda organizmanın verdiği cevaptır.
+ Yorum Gönder