+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Yorgunluğa Karşı Bitkisel Dopingler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Yorgunluğa Karşı Bitkisel Dopingler
  Dopingler hakkında bilgi?

  Arkadaşlar bana hemen dopingler hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?

  Kışın güneşin üstümüzden elini çekmesiyle birlikte, kendimizi yorgun ve bitkin hissederiz. Farklı yöntemlerde, bu yorgunluktan kurtulmak mümkündür.

  Uyandığınızda eğer kendinizi yorgun ve uykusuz hissediyorsanız, yatağa bağdaş kurarak oturun. Ellerinizi hafifçe uyluk kemiğinizin üstüne koyun. 3 dakika boyunca çok hızlı ve yüzeysel şekilde nefes alıp verin. Bu egzersiz, vücudun ısısını yükseltir, mikropları öldürür ve kanı temizler. Kendiniz kötü hissedecek olursanız hemen ara verin, normal nefes alışınıza geri dönün.

  Bitki çayları vücudumuzda pek çok şeye yarıyorlar. Nane çayı hem enerji verir, hem kan dolaşımını hızlandırır. Zencefil sindirimi kolaylaştırır, hindistancevizi ise yorgunluğu alır. Mate çayları antioksidan görevi görür. Cildiniz yorgun düşer ve sarı bir renk alırsa, aktardan alacağınız, A, C vitaminleri ve demir elementi içeren bitkilerden bir karışımı içebilirsiniz.

  Kişnişi banyo zamanlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kozmetik sektörünün de çok kullandığı kişniş, kan dolaşımını hızlandırıp, hücrelerin yapımına yardım eder.

  Kafein, vücuttaki hücreleri uyarır. Ancak kahve olarak içmek istemeyenler, yeşil kahve çekirdeklerinden kafein alınarak yapılan kremleri kullanabilirler. Ayrıca duş sabunlarında da kafein kullanılıyor. Nane yağı ile birleştirilen kafein içerikli duş sabunlarının etkisi, bir kat fazla oluyor.

  Meyan kökü antik çağlarda iyileştirici özelliği ile biliniyordu. Günümüzde daha çok parfümlerde kullanılan meyan kökü, sizi endişelerden uzaklaştırarak, rahatlamanıza yardımcı oluyor. Meyankökü ayrıca kan akışını hızlandırarak, düzene sokuyor.

  Güçlü sinirlere sahip olarak, stresten korunmanıza yardımcı olan magnezyum, enerji verir ve soğuğa karşı korunmanıza yardımcı olur. Magnezyum kas ve sinirlerin yakıt deposu gibidir. Kaybolan gücünüzü takviye eder. Çeşitli gıdalardan alınabileceği gibi, tablet olarak da kullanılabilir. Bir magnezyum tableti, 30 dakika sonra kana karışıyor. Sinirleri yatıştırıyor, kasları güçlendiriyor ve hücrelerdeki enerjiyi açığa çıkartıyor.

  Kaslarınızı germek size enerji vereceği gibi, uzun vadede fit kalmanızı da sağlıyor. Fazla enerji harcamadan yumuşak hareketlerle kaslarınızı germeniz, kan akışınızı hızlandıracak ve kaslarınızın ısınmasına yol açar. Vücuttaki çeşitli kas gruplarını germeniz, vücudunuza masaj etkisi yaratır. Uyanır uyanmaz yataktan kalkmayın. Kollarınızı ve bacaklarınızı boydan boya uzatın ve kedi gibi gerinin. Bu hareketi sağa, sola doğru tekrarlayın. Bu hareketleri yaparken düzenli olarak derin derin nefes almayı unutmayın
 2. Narkoz_1701
  Devamlı Üye

  yorgunluga karsi-bitkisel dopingler güzel pylşm tşk. bu dpngler syesnde hyata döndm
 3. Fatma
  Administrator
  Doping etkili bir çok bitkisel karışımlar ve çaylar bulunur, ama kullandığınız ürünlere dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bir çok ürünün içinde yasaklı ve zararlı maddeler bulunur.
+ Yorum Gönder


bitkisel doping,  dopingli bitkiler,  bitkisel dopingler