+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Akciğer İltihabı Hastalığı Şifalı Bitkilerle Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Akciğer İltihabı Hastalığı Şifalı Bitkilerle Tedavisi








  Akciğer İltihabı nedir
  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Oğul otu, Nar, Isırgan otu, Misvak ağacı, Devetabanı, Çam fıstığı, Bal, Meyan kökü (Ayı kulağı)

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Doğadaki bitkileri kullanarak yapılan tedavi yöntemi Oğul otu, ufalanmış nar kabukları ile birlikte on dakika sürey-le suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen posaya, dövülmüş çam fıstı-ğı ilâve edilerek reçel kıvamına gelinceye kadar bal ile yoğrulur. Ha-zırlanan reçelden tedavi süresince günde üç çorba kaşığı yenir.

  Isırgan otu tohumları, kıyılmış devetabanı yaprakları ile birlik-te sert bir zeminde dövülerek ezilir. Ezilen karışıma marmelat kıvamı-na gelinceye kadar petekli bal ilâve edilerek karıştırılır. Hazırlanan marmelattan, tedavi süresince yemeklerden önce bir veya iki çorba kaşığı yenir.

  Kurutulmuş meyan kökü, misvak ağacının kabukları ile birlik-te sert bir zeminde dövülerek ezilir. Ezilen karışım, yarım saat sürey-le suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Süzülen sıvı bir kaba boşaltıla-rak günboyu dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, bir bardak suya bir fincan karıştırılarak günde üç bardak yemek arası içilir








 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye





  Akciğer iltihabının birden fazla sebebi olması, tedavi sürecinde zorluk yarattığından hastalık açısından önemli bir noktadır. Daha ağır seyreden ve hastane tedavisi gereken infeksiyonların tanı ve tedavisi ise uzun hekimlerce yapılır.




+ Yorum Gönder


akciğer iltihabı için şifalı bitkiler,  akciğer enfeksiyonu şifalı bitkiler,  akciğer iltihaplanması bitkisel tedavi,  akciğer iltihaplanması bitkisel tedavisi