+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda El ve Ayak Titremesi El Kol Titremisi Sendromu Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  El ve Ayak Titremesi El Kol Titremisi Sendromu Tedavisi
  El ve Ayak Titremesi neden olur kısaca

  Arkadaşlar benim ellerimde ve ayaklarımda titreme çok fazla oluyor lütfen nedenini açıklar mısınız?

  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Karanfil, Tarçın, Kantaron çiçeği, Akır-ı karha, Karabaş otu, Çavdar – Bal

  El ve Ayak titremeleri.jpg

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Karanfil, tarçın, kantaron çiçeği ve akır-ı karha aynı kapta demlenir. Süzüldükten sonra elde edilen posaya macun kıvamına gelinceye kadar çavdar unu ve bal ilâve edilerek yoğrulur. Elde edilen macundan fasulye iriliğinde haplar yapılır. Bu haplardan günde üç-beş tane yutulur.

  Hatmi kökü ezildikten sonra suda kaynatılarak süzülür. Elde edilen sıvı bal ile tatlandırılarak şurup kıvamına gelinceye kadar ka-rıştırılır. Hazırlanan bu şuruptan sabahları bir fincan içilir.

  Karabaş otu kaynak suda demlendikten sonra süzülür. Elde edilen sıvı bal ile tatlandırılarak şurup kıvamına gelinceye kadar ka-rıştırılır. Hazırlanan bu şuruptan, tedavi süresince sabah ve akşam bir fincan içilir.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  El ve Ayak titremeleri

  Hafif el ve ayak titremeleri; daha ziyade nevroz, isteri ve nevrastenide görülür. Tedavi maksadıyla aşağıdaki reçete uygulanır.
  Tedavi için gerekli malzeme : Kekik, su.
  Hazırlanışı : 1 çay bardağı kaynak suya yarım kahve kaşığı kekik konur. 5 dakika bekletildikten sonra süzülür. Hepsi bir kerede içilir.
 3. Fatma
  Administrator
  El ve ayak titremeleri her yaşta olabilir, ama ilerleyen yaşlarda daha fazla olur. El ve ayak titremelerinin bir çok hastalıktan kaynaklanıyor olabilir. Bu hastalıkların başında guatr geliyor.
+ Yorum Gönder


el ve ayak titremesi sendromu tedavisi