+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Kalp Ağrısı Kalp Ağrısı Hastalığı Halinde Bitkisel Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kalp Ağrısı Kalp Ağrısı Hastalığı Halinde Bitkisel Tedavisi
  Kalp Ağrısı Hastalığı hakkında bilgi

  Arkadaşlar lütfen hemen bana kalp ağrısı hastalığı ile ilgili bilgilerinizi bana aktarabilir misiniz?

  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:
  Ada çayı, Ihlamur, Katırtırnağı çiçeği, Civan perçemi, Sarımsak, Akdiken yaprağı

  Kalp Ağrısı.jpg

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Ada çayı ve ıhlamur karışımından bir demleme yapılır. Süzü-lerek elde edilen karışımdan sabah-akşam bu demlemeden birer bar-dak içilir.

  Akdiken yaprağı, kırlangıç otu yaprak ve kökü ile katırtırnağı çiçeği suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıdan kalp üzerine sık sık kompres yapılır.

  Civan perçemi kaynak suda on beş dakika bekletilerek demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya sarmısak suyu ilâve edilerek karıştırılır. Ha-zırlanan sıvıdan ısıtılarak akşam yatmadan önce bir fincan içilir
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Kalp Ağrısı hakkında kısa bilgi

  Kalp üzerinde hissedilen ağrıya tıp dilinde prekardiyal ağrı denir. Kalp ağrısı nefes darlığı ve şok ile görülürse; enfarktüs krizinden şüphe edilir. Bu gibi durumlarda hastayı fazla hareket ettirmemek, istirahat etmesini sağlamak ve doktora başvurmak gerekir. Kalbin ön kısmında devamlı olarak ağrı varsa; nedeni psikolojik olabilir.

  Tedavi için gerekli malzeme : Anason, su.
  Hazırlanışı : 1 su bardağı sıcak suya yarım kahve kaşığı anason konur. 15 dakika bekletildikten sonra süzülüp içilir. Aynı işlem sabah akşam tekrarlanır.
 3. Fatma
  Administrator
  Kalp vücudumuzun sistemini düzenleyen çok önemli bir organımızdır. Kalp rahatsızlığı bir çok organı olumsuz etkiler bu nedenle kalbimize çok iyi bakmalıyız. Kalbi yoran yiyecek ve içeceklerden uzak durmalıyız. Sigara ve alkol tüketiyorsak ikisini de hayatımızdan çıkarmalıyız.
+ Yorum Gönder