+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Mide Üşütmesi, Çocuklarda Mide Üşütmesi Tedavisi Bitkisel Tedavi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Mide Üşütmesi, Çocuklarda Mide Üşütmesi Tedavisi Bitkisel Tedavi
  Çocuklarda Mide Üşütmesi Nedir?  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Havlican, Yabani yulaf, Yıldız çiçeği (Ayı kulağı), Şam fıstığı, Zencefil, Kuşburnu pekmezi

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Havlican bitkisinin kökü, dövülüp ezildikten sonra yıldız çi-çekleri ile birlikte on beş dakika süre ile suda kaynatılır. Süzülerek el-de edilen posaya yulaf unu karıştırılarak lapa kıvamına gelinceye ka-dar yoğrulur. Hazırlanan lapa, yatmadan önce ısıtılarak midenin üze-rine konup sarılır.

  Havanda dövülerek ezilen şam fıstıkları, süt otu ile birlikte ya-rım saat süreyle kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, şurup kıvamı-na gelinceye kadar, kuşburnu pekmezi ilâve edilerek karıştırılır. Ha-zırlanan şuruptan, rahatsızlık süresince günde üç fincan ısıtılarak içi-lir
 2. Ziyaretçi

  çocukta,mide bulantısı,iştahsızlık,karın ağrısı?
 3. Suskun Karizma
  Devamlı Üye
  Merhaba arkadaşım çocukta; mide bulantısı,iştahsızlık,karın ağrısı gibi bu belirtiler bisürü hastalıkta olabiliyor bu size tam olarak bir bilgi veremiyoruz eğer çocuğunuzda böyle durumlar olursa çocuğunuzu bir doktora göstermekte fayda var.
 4. Fatma
  Administrator
  mide problemlerine, özelikle mide üşütmesi ne iyi gelen bir çok doğal yöntem bulunur, çocuklardaki mide üşütmesi ne nane limon çok iyi geliyor, Bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı nane ve bir limonu bölüp kabuklarıyla birlikte yaklaşık 5 dk kaynatıp çocuğa günde 3/4 kez içirebilirsiniz.

+ Yorum Gönder


çocuklarda mide üşütmesi tedavisi