+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Mide Şişmesi Miğde Şişmesi Bitkilerle Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Mide Şişmesi Miğde Şişmesi Bitkilerle Tedavisi
  Mide Şişmesi

  Arkadaşlar bana hemen mide şişmesi ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Isırgan tohumu, Sarımsak, Sumak, Arpa, Papatya, Bal

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Isırgan tohumu, közde pişirilmiş sarımsak ile birlikte dövüle-rek ezilir. Ezilen karışıma, macun kıvamına gelinceye kadar, sumak ilâve edilerek süt ile yoğrulur. Rahatsızlık süresince, hazırlanan bu macundan günde üç-beş çorba kaşığı yenir.

  Isırgan tohumu, haşlanmış arpa taneleri ile birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen karışım muhallebi kıvamına gelinceye kadar bal ilâ-ve edilerek karıştırılır. Hazırlanan muhallebiden, rahatsızlık süresince yemek aralarında yarım kâse yenir.

  Papatya çiçekleri üzerine kaynar su dökülerek yarım saat sü-reyle demlenmeye bırakılır. Sıkılarak elde edilen sıvıya, şurup kıva-mına gelinceye kadar, bal ilâve edilerek karıştırılır. Hazırlanan şerbet-ten tedavi süresince günde üç bardak içilir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Bağırsaklarında fazla gazı olmadığı halde kronik karın şişkinliği problemide olabilinir. Ayrıca çok yağlı gıda yendiğinde de mide boşalması gecikir ve kişiler şişkinlik ve rahatsızlık hissi duyabilirler. Tedaviye başlamadan önce, ağızdaki eksik dişler tamamlattırılmalı, çürük dişler de tedavi ettirilmeli, yemekleri, yavaş yeme alışkanlığı kazanılmalıdır.
+ Yorum Gönder