+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Melisa Çayı Uykusuzluğa İyi Gelir Mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Melisa Çayı Uykusuzluğa İyi Gelir Mi?
  Melisa Çayı Uykusuzluğa İyi Gelir Mi


  Melisa bitkisinden elde edilen Melisa çayı uyku sorunu olanlar için birebir çözüm.

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genetik Anabilim Dalı Başkanlığı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Elif Tuncer, melissa bitkisinin sinirsel kökenli çarpıntılarda, hafif depresyon, sıkıntı ve streslerde rahatlatıcı rol oynadığını, psikolojik rahatsızlıklardan kaynaklanan sıkıntı verici olayların düşüncelerini zihinden uzaklaştırmakta yararlı olduğunu belirtti.

  Çayın kasları gevşetici özelliği bulunduğunu dile getiren Tuncer, "Melissa, büyük bir huzur verir. Melisa bitkisi özü, sinir sistemini gevşetici ve uykuyu kolaylaştırıcıdır. Zaman’ın haberine göre uyku getirdiği bilinen yoğurtla bir araya gelince de bütün gece gözünü bile kırpamayanlar için birebirdir." dedi. Sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklarda, mide spazmında, sinir sistemi ve kalp rahatsızlıklarında tansiyonu düzenleyici olarak ağrı kesici ve rahatlatıcı olarak da kullanılan melissanın zekâyı artırdığı, mide ülserine iyi geldiği, kaynatılarak suyu vücuda sürüldüğünde ter kokusunu kestiği ve beyin damarlarını açtığı bilinirken, hiçbir yan etkisi de bulunmuyor.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Yabani olarak güney avrupa ve akdenize kıyısı olan yerlerde yetişir. Huzursuzluk ve sinirlilik içinde olanlar, uyumada sorunlar yaşayanlar ve işlevsel kalp rahatsızlıkları olanlara öncelikle tavsiye ediliyor.
+ Yorum Gönder


melisa çayı uykusuzluğa iyi gelirmi,  melisa çayı uyku getirir mi