+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Çörek Otu Yağı Ne İşe Yarar, Nelere İyi Gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Çörek Otu Yağı Ne İşe Yarar, Nelere İyi Gelir
  Çörek Otu Yağı Ne İşe Yarar


  corekotu yagi.jpg

  Saçı besler. Cinsel gücü arttırır. Egzamada faydalıdır. Anne sütünü arttırır. Hemoroite faydalıdır. Kan şekerini düzenler. Toksinlerden temizler. Damar hastalıklarını önler. Vücudun direncini arttırır. Kansere karşı koruyucudur. Savunma sistemini dengeler. Regl döneminin düzenli olmasını sağlar. Saç dökülmesine ve kepeğe karşı kullanılır. İdrar söktürücü özelliği ile safraya iyi gelir. Grip döneminde bağışıklı sistemini güçlendirir. Hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır. Çörek otu yağı kullanımı sindirimi kolaylaştırır. Astım, şeker ve romatizma tedavisinde kullanılır. Alerjik sorunlara karşı yararlıdır. İfraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişleticidir. Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir. Kılcal damarları uyararak kan dolaşımın düzenler, kolestrolü dengeler. Deri sorunlarında mikrop öldürücü etkinliği çörekotu yağının faydaları arasındadır.
 2. Zarafet
  Üye

  Peygamber(S.A.V) tarafından övülmüş olan çörekotu bitkisi dünyanın değişik yerlerinde değişik isimlerle bilinir ve destekleyici tedavide de bolca kullanılır. Kanser riskini azaltıcı etkilere sahiptir.Çörek otu yağı dışında çörek otu balla karıştırılarak da alınabilir.
 3. Gizliyara
  FoRuMaciL Security
  Çörekotu yağı :
  Nigellae sativae Haricen saç dökülmesi ve kepeğe karşı kullanılır.
 4. Nesrin212121
  Yeni Üye
  Çörek Otu Yağı çok şeye faydalıdır mesela saçların kırıklarını gidermesine saçlarınızı kuru kalmasını önler,mide rahatsızlığını iyileşmesini ciğer ve böbrekler için çok iyidir.

+ Yorum Gönder


çörek otu yağının faydaları nelerdir