+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda kekik suyu nasıl hazırlanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  kekik suyu nasıl hazırlanır
  Kekik suyu nasıl hazırlanır kısaca
  kekik-suyu222.jpg

  Çay hazırlamak: Yarım veya bir tatlı kaşığı kurutulup, ince kıyılmış kekik,orta boy bir su
  bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, üstü kapatılarak 8-10 dakika demlendirilir ve
  süzülür. Günde 2-3 bardak yeni demlenmiş olarak, aç karnına veya öğün aralarında,
  soğutulmadan ve yudumlanarak içilir.
 2. Zarafet
  Üye

  Kekik Suyunun Bilinen Faydaları Arasında; zayıflama konusunda iyi bir yardımcıdır. cilt lekeleri gidermede etkilidir, saç dökülmesini keser. gargara yapıldığında ağız sağlığı için oldukça faydalıdır.
 3. Ziyaretçi
  Kekik suyu nasil hazirlanir? Bu konuda bilgi vermemissiniz. Kekik cayi tarii verilmis. Kekik cayi ile kekik suyu ayni seymidir?
 4. CAVİDAN
  Devamlı Üye
  Kekik suyu nasil hazirlanir? Bu konuda bilgi vermemissiniz. Kekik cayi tarii verilmis. Kekik cayi ile kekik suyu ayni seymidir?
  Kekik suyu ve kekik çayı aynı şey değildir. Evde kekik suyu hazırlamak uğraştırıcı, çünkü kekik suyu damıtlama işlemiyle elde edilr.


  Kekik suyu hazırlama


  bitkiyi önce güzelce yıkarız ve temizleriz. Bitkiler büyük tencerenin içine konulur ve küçük tencere de bunun içine oturtulur. Sonra küçük tencereyi aşmayacak kadar su konulur. Büyük tencerenin kapağı ters kapatılıp hamur ile hava almayacak şekilde kapatılır. İçeride buharlaşan su, ters kapanan kapağın üzerinden küçük tencerenin içerisine damıtılır. Bu işlem yaklaşık olarak 1 saat kadar sürer. İşte kekik suyu böyle yapılır."

+ Yorum Gönder


kekik suyu nasıl hazırlanır,  kekik suyu nasıl yapılır,  kekik suyu hazırlanışı,  kekik suyu nasıl çıkarılır,  kekik suyu nasil yapilir,  kekik suyu nasıl kaynatılır