+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Şifanın Bileği Karanfil Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Şifanın Bileği Karanfil
  Şifanın Bileği Karanfil faydaları
  Arkadaşlar şifanın bileği karanfilin faydaları ile ilgili bilgi verir misiniz?

  Şifanın Bileği Karanfil1.jpg

  Ağız kokusu ve ağız içi yaraları için karanfil
  Ağız kokusu, sarmısak, sigara ve benzeri kokuları ağızdan gidermek için karanfil çiğnenir. Yine karanfil çiğnemek ağız içi yaraları için de faydalıdır.


  Diş ağrısı için karanfil
  Ağrıyan diş üzerine karanfi yağı pamukla sürülür. Eğer diş oyuk ise karanfil yağı bu oyuğa bastırırlır. Bir bardak kaynar suya 8-9 adet karanfil atılır ve demlendikten sonra bu su ile ağız çalkalanır ve içilir.


  Ağız içi iltihabı için karanfil
  Karanfil, kekik ve misvak birlikte kaynatılır bal ile tatlandırılır. Bu çay ile ağız çalkalanır ve içilmeye devam edilirse ağız için iltihabı için faydalı olacaktır.


  Boğaz iltihabı için karanfil, kekik ve misvak
  Karanfil, kekik ve misvak birlikte kaynatılır bal ile tatlandırılır. Bu çay ile gargara yapılır ve içilmeye devam edilirse boğaz iltihabı için faydalı olacaktır.


  Gaz sökücü olarak karanfil
  Karanfil ve nane birlikte kaynatılıp bal ile tatlandırılarak içilmeye devam edilirse mide ve bağırsak gazları için faydalı olacaktır.


  Vücudu rahatlatıcı olarak karanfil
  Bedensel yorgunluklarda bir bardak kaynar suya 8-9 adet karanfil ikiye bölünerek atılır demlendikten sonra bu su içilirse vücudu rahatlatacak ve yorgunluğun gitmesini sağlayacaktır.


  Cinsel uyarıcı olarak karanfil
  Karanfilin uyarıcı etkisi vardır. Bu etkiyi sağlamak için bir bardak kaynar suya 8-9 adet karanfili ikiye bölerek atın ve demlendikten sonra için. Faydasını göreceksiniz.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Antiseptik ve ağrı kesici özelliğinden dolayı diş tedavisinde kullanılır. Uyarıcıdır ve mide, bağırsak gazınada iyi gelir.
 3. Gizliyara
  FoRuMaciL Security
  Karanfil :
  Mikropları öldürür. Ağrıları dindirir. Sinirleri uyarır. Hazmı kolaylaştırır. Koku giderir.
  İştah açar.
+ Yorum Gönder


karanfil