+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Limon hangi hastalıklara iyi gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Limon hangi hastalıklara iyi gelir
  Limon hangi hastalıklara iyi gelir kısaca

  Arkadaşlar ben limonu fazlasıyla tüketiyorum sizce limon hangi hastalıklara iyi geliyor açıklar mısınız?

  Limon hangi hastalıklara iyi gelir 1.jpg

  Limon deyince hemen yüzünüz ekşimesin o mayhoş tadın altında inanılmaz faydaları

  Limon, genelde Akdeniz bölgesinde yetişen, içeriğinde barındırdığı yüksek oranda C vitamini ile oldukça şifalı bir meyve türüdür.

  · Limon, kalbinizi kuvvetlendirir ve rahatlatır.
  · Limon, tam bir kan temizleyicidir.


  · Sürekli uyku halinde iseniz, gün içinde içeceğiniz bir bardak limonata sizi daha enerji dolu tutmaya yetecektir.

  · Limon, böbrek taşlarını, böbrek kumları ağrısız, acısız dökmeye yardımcı olur.

  · Limon böbreklerinizi düzenli çalıştırarak, iyi bir idrar söktürücü özellik gösterir.

  · Burun kanaması halinde burna bir miktar limon suyu çekilirse burun kanaması durur.

  · Gıda zehirlenmeleri halinde limon yenilmesi veya suyu içilmesi halinde oldukça fayda gösterir.

  · Kış aylarındaki grip ve öksürük şikâyetlerinde limon oldukça tedavisi edici etki gösterir.

  Limon, hepimizin hayatında ,
  sıklıkla kullandığı beymelerden. Bazılarımızda alerjik etkisi olsa da aslında limonun faydalarının ne denli çok olduğunu bilmeyenimiz de yoktur. Limonun faydalarını biliyoruz da limonun faydaları arasında bir de bilmediğimiz faydaları yer alıyor. Limonun faydaları hakkında kısaca bilgi sahibi olmak isterseniz, bakın limon ve limon hakkında, limonun faydaları ile ilgili bilmediğiniz ne çok şey var:

  Limon içerisinde bol miktarda asit bulunmaktadır. Bu asit, limonun faydalarının da bazılarını sağlayıcı etki göstermektedir. Örneğin, limonun faydaları arasında, içeriğinde bulunan asit sayesinde enfeksiyonlarla savaşmasının sayılması gerekmektedir.
  Limon, güçlü bir antioksidan görevi görmektedir. Bununla birlikte, limonun faydaları arasında, kanser, kalp krizi; ve kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisinden de söz etmek gerekmektedir.
  Limonun faydaları arasında, tansiyonu düşürmesinden ve iyi kolesterolü arttırmasından da söz etmek gerekmektedir.
  Hücrelerde var olan metabolizma sorunlarını gideren limon, anti kanserojen etkisi ile de bilinmektedir. Göğüs, kolon, ve prostat kanserleri başta olmak üzere, kanser türlerini geriletme gibi bir özelliği bulunmaktadır.
  Limonun faydalarından yararlanırken limon suyunun yararlarından da istifade etmek gerekmektedir. Limon suyunun, clde parlaklık veren bir özelliği bulunmaktadır.
  Limon suyundan bir kaç damla alarak eklediğiniz sıcak suda, limon suyu ile birleşen sıcak suyun, sindirim sisteminizi rahatlattığını farkedersiniz. Bu karışım aynı zamanda, karaciğerin temizlenmesinde de önemli rol oynamaktadır.
  Limon kabuğu güneş altında kurutulur; ve sonrasında da kurutulan bu limon kabuğu öğütülürse, öğütülen limon kabuğu da saç diplerine uygulanırsa, hem baş ağrısının giderilmesine yardımcı olur; hem de vücudu serinletici bir etkisi bulunmaktadır.
  Limonun faydaları arasında yer alan bir diğer özellik ise, limonun sivilceler üzerindeki etkisidir. Sivilcelere ,
  uygulanan limon, aknelerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır.

  Limon suyu ile ilgili olarak bilinen, saçların rengini açtığı söylentileri doğrudur. Bununla birlikte limon suyu, cilt renginin açılmasına yardımcı bir özelliğe de sahiptir.
  Dil üzerinde yer alan iltihaplı yaralara da iyi gelen limon suyunun bu faydasının da unutulmaması gerekmektedir.
  Limonun faydaları arasında, içeriğindeki yoğun C vitamini sebebi ile, soğuk algınlığına iyi gelmesi özelliğinin de herkes tarafından bilindiği görülmektedir.
  Limonun faydaları arasında, idrar yollarında ortaya çıkmış olan enfeksiyonların çözümlenmesinden de söz etmek doğru olacaktır.
  Limonun faydaları arasında, bazı zamanlar panzehir özelliğinden de söz etmek gerekir. Şöyle ki: bazı böcek ve sinek türlerinin soktuğu yerlere uygulanan limon, hem o bölgedeki zehiri almakta; hem de ağrıyı gidermektedir.
  Limonun faydaları arasında, mide rahatsızlıklarından olan kolit ağrılarına ve gastrit problemine karşı iyi geldiğinden de söz etmek gerekmektedir.
  Limon suyunun içerisine eklenen az miktarda gliserin, kuru ciltler için faydalı olacaktır.
  Deniz canlılarının ve etin üzerine sıkılan
  ,
  limon suyu, bu besinler üzerindeki bakterilerin öldürülmesini sağlamaktadır. Bu durum da, bakteriler nedeniyle ortaya çıkan sindirim sorunlarına karşı bir önlem olarak görülmektedir.
  Limonun faydaları arasında, zayıflatma etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Şöyle ki: her sabah, limon suyuna tuz eklenerek tuzlu limon suyunun içilmesi, hem kolesterolü düşürücü etki göstermektedir; hem de zayıflatmaktadır.
  Limon suyunun, susuzluk ve ishale karşı iyi geldiği de bilinmektedir.
  Limon suyu, ağız sağlığı için de kullanılmaktadır. Diş etlerin güçlendiren, dişleri beyazlatan; ve plakları yok eden bir etki göstermektedir limon suyu ile yapılacak olan gargara
  Limon suyunun her gün bir yemek kaşığı içilmesi, astıma karşı oldukça etkili bir özellik taşımaktadır.
  Limonun faydaları arasında, cilt kaşıntılarına iyi gelmesinden de söz etmek gerekmektedir.
  Limon suyu ile yapılan gargara, yukarıda belirttiğimiz ağız sağlığına etkilerinin yanında, boğaz enfeksiyonlarına karşı iyi gelmesi ve diftri sorununu çözmesi ile de bilinmektedir.
  Yağlı saç tipine sahip olanlar ve saçında kepek problem
  ,i yaşayanlar, sorunlarına, limon suyu ile mucizevi çözüm yaratabilirler.
  Limon suyu yüzde uygulandığında, kırışıklıkların gerginleştirilmesini sağlarken, cildi canlandırıcı etki de göstermektedir.
  Limon suyu son olarak, limonun faydaları arasında da yer alan kemik erimesini de önlemektedir
 2. Zarafet
  Üye

  C vitamini eksikliğinde ortaya çıkan hastalıklarda, limon en iyi doğal ilaçtır. Tırnak ve dişlerdeki tütün lekelerini hafifletip temizler. C vitamini olmak üzere A ve B vitaminleri açısından zengin bir besin kaynağı olan limonun, faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar. Kanser hücrelerini önler, sindirim sistemine iyi gelir, bağışıklık sistemine iyi gelir, kalbi kuvvetlendirir, enerji verir.
 3. Fatma
  Administrator
  Limon C vitamini küpüdür. Bir çok rahatsızlığa iyi gelir. Özelikle kışın limon çok tüketiliyor özelik tüm bitki çaylarını limon ekleyebilirsiniz.
+ Yorum Gönder


limon hangi hastalıklara iyi gelir,  limon hangi hastalığa iyi gelir,  limon hangi hastal,  limonun hangi hastal,  limon hangi hastalığa iyi geliyor,  limon hangi ağrıya iyi gelir